Öğüt ve Kaya’ya hayvan pazarında sevgi seli

CHP Ardahan milletvekili ve milletvekili adayı Ensar Öğüt ile diğer milletvekili adayı Sezgin Kaya, Ardahan il başkanı Fevzi Uygur ve İl Başkan yardım...

BÜYÜT

CHP Ardahan milletvekili ve milletvekili adayı Ensar Öğüt ile diğer milletvekili adayı Sezgin Kaya, Ardahan il başkanı Fevzi Uygur ve İl Başkan yardımcısı Barış Bilgin ve il yönetim Kurulu üyeleri ile Ardahan hayvan pazarının altını üstüne getirdiler. CHP İl Gençlik kolları Başkanı Tanju Bozkurt ile partililerinde eşlik ettiği ziyarette, vatandanlar büyük ilgi gösterdi.

 

HERKESLE SAMİMİ SOHBET

Bugüne kadar tarım ve hayvancılık konusunda ülke çapında çalışmaları ile tanınan ve Ardahan hayvancılığını ülke gündemine getiren Ensar Öğüt, vatandaşlar tarafından büyük destek görüyor. Çoğu hayvan üreticisini isimce tanıyan ve  onlarla samimi bir ortamda sohbet eden Ensar Öğüt, CHP iktidarında gerçekleştirecekleri hizmetleri bir bir anlatmayı da ihmal etmedi.

 

ÇİFTÇİLERİN BORÇLARI SİLİNMELİ

Ensar Öğüt “Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin ve borcunun silinmesi, kredi kolaylığı sağlanması ve aile işletmeciliğinin gelişmesi için köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirilmesi gerekiyor. CHP iktidarında ilk işlerimizden biri bu olacak”dedi.

 

13 YILDIR MÜCADELE EDİYORUM

13 yıldır ithal hayvan ve ete karşı mücadele verdiğini, ülkeyi ayağa kaldırdığını, bu sayede ithal eti durdurduklarını ifade eden Öğüt,  iktidar olduklarında  ithal hayvan ve ithal et getirilip, köylü ve çiftçiye darbe vurulmasının önüne geçileceğini, çiftçiye destek ve teşvik program ve projelerinin uygulanacağını söyledi.

 

Yerli ve mera hayvancılığının teşvik ve desteklerle geliştirileceğini, hayvanların değerini bulması ve yine hayvansal ürünlerin köylünün derdine derman olacak şekilde fiyatını bulması için mücadele edeceklerini vurguladı.

 

MAZOT 1.5 TL

Tarım ve hayvancılığın  iç içe olduğunu, mazotu 1.5TL’den vereceklerini ifade eden Ensar öğüt, tarım yapanlara da büyük destek vereceklerini anlattı.

 

ESNAFI DA UNUTMUYORUZ

Hayvancılığın esnaflıkla iç içe olduğunu da dile getiren Öğüt, esnafları da unutmayacaklarını, esnaf ve sanatkarların borcunun silinmesi, faizsiz kredi kolaylığı sağlanmasını, 40 dereceye kadar ağır kış ve iklim koşullarda siftah yapmadan dükkan kapatan esnafa vergi kolaylıklarının sağlanacağını dile getirdi.

 

ARDAHAN İÇİN 27 PROJE

 Ardahan için 27 temel proje ve hizmetin takipçisi olduğunu da anlatan Öğüt, “hayvancılık altın çağını yaşayacak. Bize verilen destek, herkesin kendisine verdiği destek olacak. Hiç kimse bu desteği bizden  esirgememeli”dedi.

 

KÖPRÜ YASAĞINI UNUTMAYIN

Öğüt, kurbanlıkları satmak isteyen hayvan üreticilerinin başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde yaşadığı yasak ve engellemeleri de hatırlatarak, “her zaman yanınızda oldum. Şimdi size bu zorlukları yaşatanları unutmayın “dedi. Öğüt, Kaya ve il ve ilçe yöneticileri  görüştüğü her hayvan üretici ve vatandaşlardan destek istediler.

04 Mayıs 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR