DSP'de genel başkanlı kongre

Demokratik Sol Parti (DSP), 10’uncu İl kongresini KYÖD Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın da katıldığı kongreye, D...

Demokratik Sol Parti (DSP), 10’uncu İl kongresini KYÖD Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın da katıldığı kongreye, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, DSP üyeleri, Örgütler Sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Yükselen, DSP Bursa İl Başkanı Cahit Akıncı, Nilüfer İlçe Başkanı Nihat Yükselen, Eski Milletvekili Bekir Yurdagül, ADD Kocaeli Şube Başkanı, Ahmet Kavas, CHP eski milletvekili Sefa Sözer, Altınokta Körler Derneği, Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Olguntürk,  Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, KYÖD Başkanı Mehmet Toker katıldı.

 

YENİ YÖNETİM OLUŞTU

Gerçekleştirilen kongrede 5 il delegesi, asil ve yedek il yöneticilerini, disiplin kurulu asil ve yedeklerini, 22 kurultay delegesini seçti. Kongrede 51 delege oy kullandı. Halim Dedeoğlu tek aday olarak çıtığı kongrede DSP Kocaeli İl Örgütü’nün seçilmiş başkanı oldu.  Halim Dedeoğlu, Hayati Özzeren’in görevinden istifa etmesi üzerine Genel merkez ataması ile İl Başkanlığına gelmişti. Dedeoğlu atamayla gelen 17 kişilik yönetiminin yerine gerçekleştirilen kongre sonrası 11 kişilik yeni yönetim belirledi.

 

MAZERET HAKKINIZ YOK

omer-aksakall.jpg

Kongrede konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “DSP’nin Kurultay çalışmaları doğrultusunda bir kilometre taşını daha aşıyoruz. Bugün burada bana eşlik eden PM üyeleri ve örgüt üyelerimizde var. Türkiye’nin ruh halini toplumla paylaşa paylaşa söyleyecek söz kalmadı. Sözün bittiği yerdeyiz. 15 yıldır bu memleketi idare ettiğini iddia eden AKP hükümeti ile başbaşayız. Ne kadar Türk devleti kurulmuşsa bu kadar yeteneksiz ve vatanına ihanet içinde olan hükümetle karşılaşmamıştır. Her gün TV’de gerdan kırıyorlar. 15 senedir memleketi siz yönetiyorsunuz. Ne yakınabilir ne de mazeret üretebilirsiniz. Hal kartık gerçekleri görüyor kimin ne olduğunu biliyor. Halk sizi annenizin evine gönderecek. 15 hakikaten Türkiye’nin tarihinde yaşadığı en önemli olaylardan biridir. Bunu hiç kimse yok sayamaz.   15 Temmuz’un oluşumunda kimler etken noktaydı, FETÖ ile kim kucak uçağaydı bunu sormak bizim hakkımız. Kimse bunu sormamızdan rahatsız olmasın.  

 

KENDİMİZİ BİLDİK BİLELİ NÖBETTEYİZ

Ne zaman devleti paylaşmada anlaşmazlığa düştüler şimdi can düşmanı oldular. Demokrasi mitingleri yapılıyor. Biz kendimizi bildik bileli demokrasi nöbetindeyiz. Bunlar yeni farkına vardılar. Ecevitçiler, Demokratik solcular kendini bildikleri zamandan beri demokrasinin nöbetindeler. Cumhuriyeti yıkmaya çalışanların karşısında önce biz olacağız. 15 Temmuz Türkiye’nin yaşadığı ilk olay değil. 12 Eylül faşist döneminin insanlarıyız biz. Devletimizin dünya da saygın noktada olması, Atatürk’ün kurduğu içerikle dünyaya hükmetmesi için Ecevit’in bize ön gördüğü doğrultuda Atatürk ilkeleriyle yapıyoruz. 15 yıldır iktidarda olan bunlar devleti de milleti de perişan ettiler. Toplumu sefil ettiler. Bütün borcumuz 150 milyar dolardı. Trilyon dolarlarca borcumuz var şuanda.  Bunlar iktidara geldiklerinde 1 TL’ye mazot, 8 TL’ye tüp alıyorduk. Vaatlerinin hiç birini yapamadılar. Cumhuriyet Döneminin tüm kazanımlarını satıp paraya çevirdiler çatır çatır yediler. Bir ülke düşünün ki bütçesinde, resmi rakamlarla kaynağı belli olmayan bir paradan bahsediyoruz. 30 Milyar Dolar gibi bir para bu bahsettiğimiz. Kaynağı belli olmayan para olur mu? “ ifadelerini kullandı.

 

İLÇE OLUŞUMLARI

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ise “Eksik olan ilçelerimiz tamamlanacaktır. Seviyeli politikalar yapacağız. Üyeliklerimiz yenilenecektir. Parti içi eğitimlere ağırlık vereceğiz. Şu anda 5 ilçemizi oluşturduk. 3 ilçemiz ile de oluşturma çalışmalarımız devam ediyor. Yaptığımız basın toplantılarında mahallelerde halkımız ile yaptığımız söyleşilerde kimseyi kırıcı, rencide edici sözcükler kullanmadık, eleştirilerimizi seviyeli bir biçimde yaptık. Üyeliklerimizi yenileme çalışmalarını başlattık, bu çalışmaya devam ediyoruz. Parti içi çalışmalarımızda başlamış bulunuyoruz” dedi.

 

PARTİ İÇİ EĞİTİM

Önümüzdeki günlerde mahallelerimiz ve köylerimizin sorunlarını tespit edip, bu sorunların giderilebilmesi için gerekli çalışmalar yapacağız diyen Dedeoğlu “12 ilçede örgütlerimizi oluşturacağız ve parti içi eğitim çalışmalarımıza hız verip tüm üyeliklerimizi yenileyeceğiz. 6 aylık süre içerisinde basınımızı ziyaretlerde bulunduk. Kendimizi tanıtım partimizin azda olsa politikalarını anlattık. Çeşitli STK ziyaret ettik. Sorunları ile ilgilendik. Sayın valimizi, kaymakamımızı ziyaret ettik. (1 Mayıs ve 23 Nisan bayramlarında Atatürk heykeline çelenk koyma, Demokrasi yürüyüşü(30Ağustos) gibi çeşitli etkinliklere katıldık” açıklamasında bulundu.

 

TERÖR OLAYLARI

Atatürk resmi yerine Türkçe olimpiyatları 10’ncu yıl 2012 yazan 1 TL’ler toplatılmalıdır diyen Dedeoğlu “Ülkemizi saran bu terör örgütünden kurtulmaya çalışırken bir taraftan da terör örgütünü çağrıştıran bu paralar cebimizde geziyor. Yine Lozan Antlaşması ile ilgi sayın Cumhurbaşkanımızın 2,5 ay önceki söylediklerine kelime kelimesine katılıyorum. Ancak bu konu ile ilgili yaptığı son açıklama talihsiz bir açıklamadır. Bu konu ile ilgili bir önerimiz var. Üzerinde keyifle dolaştığımız yürüyüş yolunun isminin Lozan Barış yolu olarak konması. Bu kararın uygulanarak tabelasının asılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK  

salon-008.jpg

DEDEOĞLU’NUN YÖNETİMİ

YÖNETİM KURULU ASİL: Halim Dedeoğlu, Şengül Karlıkaya, Hüseyin Tulunç, Numan Gülşah, Turgay Adıgüzel, Tülin Altuğ, Yusuf Ünel, Ali Şener, Burhan Gülkan, Acar Çakar, Gönül Vursal, Sema Balcil.

YÖNETİM KURULU YEDEK: Bülent Nas, Ali Bekil, Gazi Hüseyin, İbrahim Ekşi, Özkan Kara

DİSİPLİN KURULU ASİL: Cemalettin Çakır, Nezahat Güngör, Çetin Çavuş, Tülay Tanrıkulu, Emin Pişkin

DİSİPLİN KURULU YEDEK: Sultan Kara, Gülden Ayaz, Muhlise Yazıcı, Cemil Talip Kalmuk, Kenan Yıldırım

KURULTAY DELEGELERİ: Halim Dedeoğlu, Hülya Yıldırım, Mahir Tanta, Gündüz Çehreli, Şengül Karlıkaya, Burhan Gülkan, Hüseyin Tulunç, Numan Gülşah, Ömer Karakaya, Tülin Altuğ, Kenan Yıldırım, Orhan Kaya, Tülay Tanrıkulu, Mehmet Gürpınar, Güldane Abay, Batuhan Coşkundeniz, Mustafa Temelli, İbrahim Ekşi, Acar Çakar, Cemil Talip Kalmuk, Rasim Kara, Remziye Timurcan

09 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR