Başkan Yıldırım, muhtarlarla toplandı

Programa; Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karacan, Karamürsel Belediyesi Köylerden Sorumlu Koordinatö...

BÜYÜT

Programa; Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karacan, Karamürsel Belediyesi Köylerden Sorumlu Koordinatör Metin Benzer ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de katıldı.

 

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, muhtarlara yapmış olduğu konuşmada “Gelecekte Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli projelerinden biri olan dünyanın en büyük dördüncü köprüsü tamamlandıktan sonra Karamürsel’imiz 17 milyon nüfuslu İstanbul’a komşu olacak. Bu komşuyu eğer iyi kullanabilirsek bize değer kazandıracak ve artılar getirecek. Eğer kendi topraklarımıza, yaşadığımız coğrafyaya sahip çıkarsak kazançlı olacağız.

Bu dönemde Kaymakamlığımıza, Belediyemize ve mahalle muhtarlarımıza büyük sorumluluk düşüyor. 2019’a kadar olan süreçte üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmezsek emin olun gelecek nesiller hepimizden hesap sorar. Bu yüzden görev yaparken el birliğiyle beraberce hareket etmeliyiz. Hepinizin bildiği gibi 2014 seçimleriyle birlikte yerel yönetim sistemleri değişti. Türkiye Cumhuriyetinde 5216 sayılı kanunla kurulan Büyükşehir yasası değiştirilerek artık Büyükşehir sınırları içerisinde bulunan köylerin hepsi mahalle oldu. Sizlerden ricam mahallelerinizde herkese eşit hizmet edin. Siz eşit hizmet ederseniz vatandaşlardan olumlu tepkiler alırsınız. Eğer mahallelerinizin ihtiyaçlarını belirleyip bir öncelik sırası yaparsanız, bizler size daha rahat yardım edebiliriz” şeklinde konuştu.

Kaymakam Ahmet Narinoğlu ise belediye ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek Karamürsel’de görev yapmaktan mutluluk duyduğunu açıkladı. Muhtarların sıkıntı ve talepleri olduğu takdirde kendilerine gelebileceklerini açıklayan Kaymakam Narinoğlu, her zaman muhtarların taleplerine ellerindeki imkânlar ölçüsünde cevap vereceklerini söyledi.

Karamürsel’de görev yapan muhtarlar Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a bugüne kadar köylerine yapmış olduğu yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

15 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR