Refleksoloji tedavisi çığ gibi büyüyor

Bildiğimiz muayene yöntemlerinden çok çok faydalı ve daha çabuk sonuç veren bir tedavi yöntemi olan Refleksoloji bilimi, artık kentimizde de boy göste...

BÜYÜT

Bildiğimiz muayene yöntemlerinden çok çok faydalı ve daha çabuk sonuç veren bir tedavi yöntemi olan Refleksoloji bilimi, artık kentimizde de boy gösteriyor. Bilal Yalçıner yönetimindeki Refleksoloji Akademi’nin ünü hızla yayılıyor…

7’DEN 77’YE HERKESE TEDAVİ
Refleksoloji akademi’nin farklılığı her geçen gün daha yakından hissediliyor. Yeni faaliyete geçen Kocaeli Refleksoloji akademi, Özel Seymen Lisesi yanındaki modern binasında çalışmalarını sürdürüyor. Kısa sürede önemli bir hasta sayısına ulayan merkez, Pazar günleri bile geç saatleri kadar çalışıyor. Kentimizin önemli spor insanlarından Fransa ve İngiltere’de sertifikalar alan Bilal Yalçıner yönetimindeki merkez, kısa sürede ününe ün kattı.

AYAK TABANINDAN KOLAY BİR TEDAVİ YÖNTEMİ
Artık Dünya Tıp Bilim insanlarının da kabul ettiği gibi, ayak tabanından yapılan tedavilerde baş aktör olan Refleksoloji’yi kentimize tanıtan Bilal Yalçıner, bu yöntemle kısa sürede sonuca ulaştıklarını belirterek, “İnsanımız bu tedavi yöntemini tanıdıkça daha da çok hoşlanıyor. Kapımız herkese açık. Gelsinler anlatalım” dedi. İngiltere ve Fransa’da sürekli kurslara katılan ve sertifika alan Yalçıner, büyük tanıtım kampanyaları yapmamasına rağmen kısa sürede önemli bir sayıya ulaştı. Sinir hastalıklarından, iç hastalıklarına kadar tüm hastalıklar bu yöntemle kolayca tedavi ediliyor ya da tanı konabiliyor.

Refleksoloji nedir?
Refleksoloji, bugün destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır.

Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.

Bunun yanısıra psikolojide özellikle panik atak ve depresyon hastalığının tedavisinde destekleyici olarak uygulanmakta olup, başta Rusya ve Amerika'daki engelliler üzerinde özellikle otistik ve spastik engelli çocuklar ile felçli hastalar olmak üzere birçok engel grubunda ciddi gelişmelerin ortaya çıkması sebep olmuştur.

Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır. En yaygın uygulanan ise ayak refleksolojisidir. Stres belkide günümüz insanlarının karşılaştığı en temel sorundur. Bu sorunun sinir sistemimiz üzerindeki etkisi son yıllarda yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun buna dayalıdır. Stres kan dolaşımını yavaşlatır refleksoloji ise kan dolaşımını hızlandırarak vücudun besin almasını ve toksin atımını hızlandırır. Refleksoloji yaptıranların bağışıklık sistemlerinin daha iyi çalıştığı özellikle kışın yaşanılan soğuk algınlığı ve grip tarzı hastalıklara daha dirençli oldukları araştırmalarla ve yaptığımız çalışmalarla sabittir. Düzenli refleksoloji yaptıran hastalarımızın bu tip deneyimlerini bize aktarmaları bizim için sürpriz değildir. Aslında bu arada bir başka yorumuda refleksolojiyi tanımlarken anlatmakta fayda var. Enerjinin bloke olduğunu temelde de hastalıkların bu sebeple çıktığını söyleyen yorumlarda tıpkı tıkalı bir kanalın açılıp normal seyrine kavuşan bir kanal gibi anlatan bir yorum.

21 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR