ADD, çatı adayını desteklemiyor

      Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’nin haftalık basın toplantısı önceki gün şube binasında gerçekleştirildi. ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Katak’...

 

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’nin haftalık basın toplantısı önceki gün şube binasında gerçekleştirildi. ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Katak’ın ADD Genel Merkez Kocaeli Şube Sorumlusu Zuhal Özen ile birlikte yaptığı basın açıklamasında yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Yapılan basın toplantısında 21’inci yılı anılan Sivas katliamı ve gündemde olan Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulunuldu.

MEŞALE OLMA PAHASINA

ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Katak, “95 yıl önce bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, karanlık günlere ışık olan Sivas’ta, Madımak Otelinden yükselen kara dumanlar Cumhuriyetin ışığını bozmaya yetmedi. Madımak’ta kara dumanlar yükselse de bu ülkenin aydınları gövdelerini meşale olması pahasına önümüzü aydınlatmıştırlar” şeklinde konuştu.

SAYGIYLA ANIYORUZ

Sözlerine devam eden Taylan Katak “ O gün katliamcıların avukatlığını üstlenenler bugün iktidardadır. Katillerin, avukatlarının önemli bir kısmı milletvekilliği ile ödüllendirildi. Vücutlarıyla 21 yıl önce aramızdan ayrılsalar bile düşünceleriyle yüzyıllarca yaşayacak olan ve Sivas’ta yitirdiğimiz aydınlarımızı saygıyla anıyor ve önlerinde eğiliyoruz” dedi.

DESTEKLEDİĞİMİZ ADAY YOK

Basın açıklamasının ardından konuşan ADD Genel Merkez Kocaeli Şube Sorumlusu Zuhal Özen ise laik, demokratik, halkçı bir aday istediklerini ve adaylarda bu özellikleri göremediklerini belirterek, “Herkes Cumhurbaşkanlığıyla ilgilenirken sınırlarımız ateşler içinde. Kurum olarak son kararımızı verip önümüzdeki günlerde açıklama yapacağız. Şu an için desteklediğimiz bir Cumhurbaşkanı adayı yok “ ifadelerine yer verdi.

04 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

erdemm - yaziklar olsun AKP ye calisiyorsunuz demek ki

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 15:02
03

ahmet ersoylar - aynı hassasiyeti başbağlar katliamı içinde göstermenizi bekliyoruz yoksa samimiyetinize inanmayacağız

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 15:02
02

ali - isterseniz destekleyin sanki bir potansiyeliniz var.haber için bile resim çektirmeye adam bulamadınız.sizin oyunuzla seçilecekse varsın seçilmesin.

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 15:02
01

Batu - Demek ki Tayyib i destekliyorsunuz. Hiç kıvırmayın.

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 15:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR