BESYO öğrencilerine KASKF’de staj imkanı

        SPOR POLİTİKASI Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri Cengiz Çiyan ve Mesut Becerikli...

BÜYÜT

 

 

 

 

SPOR POLİTİKASI

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri Cengiz Çiyan ve Mesut Becerikli ‘Spor Politikaları’ dersi kapsamında panel düzenledi. BESYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Murat Aydın katıldı. Kocaeli ASKF’nin yapısını ve spor politikalarını dinlemek isteyen üniversiteli gençler Aydın’ın konuşmasını pürdikkat dinledi.

 

SALONA SIĞMADI

Panele; BESYO Müdürü ve Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yavuz Taşkıran, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Özgür, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekiye Başaran, dersin hocası okutman Rıza Erdal, Kocaeli ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Eraslan da katıldı. Spor yöneticiliği, rekreasyon, beden eğitimi ve spor öğretmenliği ile antrenörlük eğitimi bölümü öğrencilerinin takip ettiği panelde genel başkan Murat Aydın önemli vurgular yaptı.

 

GÖNÜLLÜLÜK ESASI

Kocaeli ASKF Genel Başkanı Murat Aydın’ın icraatleriyle paralel olarak anlattığı spor politikası uygulamaları öğrencilerin ilgisini çekti. Başarılı bir grafik çizen ve değerlendirmeleriyle heyecan yaratan Aydın, öğrencilere müjdeli haber vermeyi ihmal etmedi. Aydın, öğrencilerin stajlarını federasyonda yapabilecekleri gibi, kulüplerde de bir aylık staj görebileceklerini hatta bu sürenin 1 aydan sonrası gönüllü olabilecek şekilde bir yıla yayılabileceğini kaydetti.

SORULARI YANITLADI

Yaklaşık bir saatlik bir konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Aydın engelliler için yapılan uygulamaları, sporun zararlı madde alışkanlıklarına karşı kazandığı zaferi, Kocaeli’deki tesislerin durumlarını, kentin sportif anlamda bulunduğu noktayı öğrencilerle paylaştı. Program Aydın’a teşekkür plaketi takdim edilmesi ve Aydın’ın federasyon çalışmalarına katkı sunan Prof. Dr. Taşkıran, bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Özgür ve okutman Rıza Erdal’a teşekkür plaketi takdim etmesinin ardından sona erdi.

 

30 Nisan 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR