Muhtarlara 260 Bilgisayar Dağıtıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki 260 muhtarın bilgisayarını yeniledi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki 260 muhtarın bilgi...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki 260 muhtarın bilgisayarını yeniledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki 260 muhtarın bilgisayarını yeniledi. Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ve nano teknolojiye sahip olan bilgisayarlar muhtarların işlemlerini daha kolay yapmalarını sağlayacak.

Gölcük'teki muhtarlara bilgisayarlarını veren Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, yaptıkları bu hizmetlerin hem muhtarların hem de vatandaşların işlerini kolaylaştırdığını vurguladı. Eskiyen teknolojiyi yenisiyle değiştirdiklerini belirten Çolakoğlu, Bu sayede muhtarlarımız işlemlerini daha hızlı yaparken vatandaşlarımız da zaman kaybetmeden evraklarını alabiliyor. dedi.

Bilgisayar dağıtım törenine şube müdürleri, ilgili birimdeki sorumlular ve ihaleyi kazanan firma sahipleri katıldı. Bilgisayarlarını alan muhtarlar, Büyükşehir'in bu hizmetinden oldukça memnun olduklarını ifade ederek Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür etti. Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, bu çalışmanın tek örnek olduğunu söyleyerek, Başka illerdeki muhtarlarla da görüşüyoruz. Bu projeden bahsettiğimizde çok şaşırıyorlar ve kendi belediyelerinin de bu hizmeti vermelerini istiyorlar. şeklinde konuştu.

Büyükşehir, 2006 yılında başladığı muhtarlara bilgisayar dağıtım projesi kapsamında 260 muhtarın bilgisayarını yeniledi. Toplam maliyeti 260 bin TL olan bilgisayarlar muhtarların, vatandaşlara yönelik hizmetlerini daha hızlı yapmalarını ve kayıtların tutulmasına yarayan Elektronik Muhtarlık Otomasyon Sistemi(E-MOS) ile birçok veriye anında ulaşmalarını sağlayacak. Kent genelinde geriye kalan muhtarlara da önümüzdeki dönemde yeni PC'leri verilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki mahalle ve köy muhtarlıklarına, muhtarlık hizmetlerinde kullanılmak üzere, internet hizmeti dâhil bilgisayar vermişti. 2006 yılında başlanan bilgisayar dağıtımı kapsamında 5 yılda 810 bilgisayar muhtarlara teslim edildi. Aynı zamanda bilgisayarların yanında Büyükşehir teknik personeli tarafından muhtarlara teknik destek verilerek yaşadıkları sıkıntılar gideriliyor.

Bilgisayarlar, mini PC özelliği taşıyacak 45 nm teknolojili, en az 1, 8 Ghz ve 1 MB önbellekli ve dual core 510 modelinde 2048 MB kapasitesinde DDR3 ram bellek ve 250 GB SATA harddisk bulunuyor.

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR