Anıl’la gurur duyuyoruz

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Spor Müdürü, eğitmenleri ve Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Bölgeler atletizm şampiyonasında Down erkekler g...

BÜYÜT

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Spor Müdürü, eğitmenleri ve Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Bölgeler atletizm şampiyonasında Down erkekler gülle atma branşında altın madalya sahibi Anıl Demir el üstünde tutuluyor. Başkan Karaosmanoğlu, Anıl’ı kabul ederek merkez hakkında bilgi aldıktan sonra, Down Sendromlu ve engelli çocuklarımızın özel insanlar olduğunu belirterek, “Bu gençlerimizin üzerine titremeliyiz. Onları toplumun içinde sosyalleştirerek, hayatın içinde tutarak önlerini açmalıyız. Özel çocuklarımız hayatımızın bir parçasıdır” dedi.

 

“GÜNEY AFRİKA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ MORAL OLDU”

Bu yıl Antalya’da yapılan Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Bölgeler atletizm şampiyonasında Down erkekler gülle atma branşında altın madalyası, Nisan 2015’te Adana’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye ikinciliği bulunan Down Sendromlu sporcu Anıl Demir, 22-28 Eylül 2015 tarihleri arasında Güney Afrika’da yapılacak şampiyona öncesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek, moral depoladı.

 

ANIL’IN BAŞARISI SADECE SPOR DEĞİL

Sadece sporla başarısını sınırlandırmayan Down sendromlu Anıl,  hayata sımsıkı sarılarak sporculuğunun yanında başarılı bir şekilde bir yıldır kadrolu olarak Gölcük Ford Otosan Fabrikası’nda çalışıyor.

          

BU TÜR KURUMLARIN SAYISINI ARTIRMALIYIZ

Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yetkilileri Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaretinde kurumlarıyla alakalı bilgi de aktardı. 2014 yılında 30 dönüm arazi içerisinde At ve Havuz Terapisi ile Türkiye’nin en büyük yüz ölçümlü özel eğitim merkezini kurduklarını ifade eden okul yöneticileri, verilen eğitimin yanı sıra Büyük Atlantis Özel Çocuklar Spor Kulübü’nü bünyesinde bulundurarak çocuklara spor ruhunu kazandırdıklarını söyledi.

12 Haziran 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR