Bilgi Evi yaz okullarına büyük ilgi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan Bilgi Evleri Yaz Okulları’na öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. İzmit, Derince, Başiskele, Dilovası ve...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan Bilgi Evleri Yaz Okulları’na öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. İzmit, Derince, Başiskele, Dilovası ve Darıca’daki Bilgi Evleri’nde açılan yaz okullarına 2 bin 600 öğrenci kayıt yaptırdı. Öğrenciler, bilgi ve eğlencenin merkezinde tatilin keyfini çıkarıyor. 4 Temmuz Pazartesi günü başlayan faaliyetler 8 hafta boyunca devam edecek.

İNTERAKTİF ORTAMDA ÖĞRENMENİN KEYFİ
Yaz Okullarında yüzme, basketbol, futbol, halkoyunları, atletizm, güreş, masa tenisinin yanı sıra ingilizce, matematik, erdemli çocuk, resim ve bilgisayar gibi dersler veriliyor. İnteraktif bir ortamda gerçekleştirilen derslerde hızlı öğrenmeye yardımcı olan akıllı tahtalar kullanılıyor. Sesli ve görsel materyallerin kullanıldığı kulüp faaliyetlerinde ise öğrenciler araştırarak öğrenmenin tadına varıyor.

3 AYRI GRUP
Yaz okulu programına ilköğretimde okuyan tüm öğrenciler katılabiliyor. Öğrenciler minikler, yıldızlar ve büyükler şeklinde üç gruba ayrılıyor. 1. 2. ve 3. sınıflar minikler grubunda, 4. ve 5. sınıflar yıldızlar grubunda, 6. 7. ve 8. sınıflar ise büyükler grubunda yaz okulu programına katılıyor.

8 HAFTA SÜRECEK
8 hafta sürecek yaz okulunda öğrencilere 24 saatlik bir program hazırlandı. Her gün 3 ayrı derse giren öğrenciler satranç, jenga, voleybol, scrabble, tabu,go, pratik İngilizce, eğlenceli matematik, bizim dünyamız, masal saati, erdemli çocuk, şiir dostları, resim, boyama, bilmece, sudoku ve daha birçok farklı program içeriğinden yararlanabiliyor. Yaz okulunda futbol, masa tenisi gibi çeşitli spor turnuvaları, tiyatro gösterimleri ve geziler de yapılıyor.

KATILANLARA SERTİFİKA
Program sonunda düzenlenecek törenle öğrencilere sertifika verilecek. Yaz okulu birincileri ve yarışmalarda dereceye girenler ise madalyalarını alacak.

13 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR