Kocaeli Fuarı, 2 milyon ziyaretçi bekliyor

        Kocaeli Fuar Müdürü Fevzi Utaş, Fuar Müdür Yardımcısı Mecit Erdoğan ve Fuar Yönetim Kurulu üyeleri Aykut Bozkurt, Özlem Ekşi Şahinkaya ile 30...

 

 

 

 

Kocaeli Fuar Müdürü Fevzi Utaş, Fuar Müdür Yardımcısı Mecit Erdoğan ve Fuar Yönetim Kurulu üyeleri Aykut Bozkurt, Özlem Ekşi Şahinkaya ile 30 Mayıs Cuma günü saat 19.30’da  “Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Festivali 2014” ile birlikte 48’inci kez kapılarını açacak olan fuarla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Fuar Müdürlüğü Güneş Sahnesi önünde gerçekleştirilecek olan açılış öncesi saat 18.30’da Merkez Bankası önünden itibaren kortej yürüyüşünün gerçekleştirileceğini belirten Fevzi Utaş, genel bilgiler de verdi.

 

RENKLİ BİR KORTEJ

Protokol üyeleri ve halkın katılımıyla şehir içinde renkli bir kortej gerçekleştirileceğini belirten Fevzi Utaş, “İl protokolü, fuar katılımcı firmaları ve davetlilerin katılacağı açılış töreninde, Yetenek Sizsiniz finalisti Workout grubu akrobasi gösterisi ve ardından Kocaeli Fuarı açılışı gerçekleşecektir.  Açılış töreninin ardından saat 21.00’da havai fişek gösterisi gerçekleştirilecek” dedi.

GİRİŞ ÜCRETİ 1 LİRA

Kocaeli fuarının her geçen gün daha çok tercih edilen bir eğlence mekanı haline dönüştüğünü de belirten Utaş, “Soma’da yaşanan facia nedeniyle açılışın ilk günü sahnede sanatçı yer almayacak. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Fuarımıza geçen yıl bir gecede 25 bin kişi biletli giriş yapmakta. Giriş ücretimizde de yine bir değişiklik yok. 1 lira olarak belirledik” şeklinde konuştu.

 

ÜÇ BOYUNCA ETKİNLİK

Fuar alanının gerek güvenlik gerekse temizlik yönünde de hazır olduğunu kaydeden Fevzi Utaş, “Bu sene farklı bir yenilik de olacak. Açılıştan birkaç gün sonra Kazakistan Sirki fuarımızda yer alacak. Kültür Sanat ve Eğlence Festivali 2014’te tiyatro gösterileri, konserler, yöresel kültür fuarı, halk dansları, özel günler, sergiler, nostalji film gösterimleri gibi çeşitli sanat etkinlikleri üç ay boyunca sürecek” dedi.

ÜNLÜ SANATÇILAR

 

Konser etkinliklerine; Uğur Işılak, Mehmet Edrem, Cengiz Kurtoğlu, Soner SarıKabadayı, Doğuş ve Gülşen gibi halkın beğenisini toplayan ünlü sanatçıların katılacağını da ekleyen Utaş, “Konserler her hafta Çarşamba akşamları gerçekleştirilecek. Her akşam fuar alanı üzerinden uçaktan hediyeli pişmaniyeler atılacaktır. Tüm katılımcı firma ve ziyaretçilerimize başarılı bir fuar sezonu diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

RAMAZAN EĞLENCELERİ

 

Son olarak da 13-15-  Mayıs fuar alanı içerisinde bulunan Güneş sahnesi etrafında, tüm il çapındaki kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları el emeği ürünlerinin sergileneceğini duyuran Fevzim Utaş, “28 Haziran tarihinden itibaren Geleneksel Ramazan eğlenceleri fuar alanının tüm sahnelerinde etkinliklerine devam edecek. Nasrettin Hoca köyü Ramazan çadırı ve etrafında kurulacaktır” diyerek sözlerini tamamladı. 

28 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR