Tatlıgül, tüm çalışanları üye olmaya davet etti

Güvenlik-İş Sendikası 3’ncü temsilciler toplantısı ve eğitim semineri Antalya'nın Kemer İlçesindeki Grand Haber Otel'de yapıldı. Seminere Vali Münir K...

Güvenlik-İş Sendikası 3’ncü temsilciler toplantısı ve eğitim semineri Antalya'nın Kemer İlçesindeki Grand Haber Otel'de yapıldı. Seminere Vali Münir Karaloğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ve Güvenlik ve Sağlık İş sendikalarının Türkiye'nin 81 ilinden gelen yöneticiler katıldı.  Kocaeli temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül’de Kocaeli adına katıldı.

 

YETKİLİ SENDİKAYIZ

Üç gün süren eğitimle ilgili değerlendirme yapan Tatlıgül “Türk-iş platformuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli’de bir çok kurumda yetkili sendikayız ve olmaya da devam edeceğiz. Kocaelide yaşayan meslektaşlarımızın sorunlarında ön önemlisi ülkenin sanayi kenti olmasına rağmen ilimizde her gün büyüyen ekonomik yaşam şartlarının giderek ağırlaştığını ve düşük ücretle çalıştırılan özel güvenlik görevlilerinin geçinemez hale geldi” dedi.

 

TASARRUF DİYE DÜŞÜŞLER YAŞANMAKTADIR

Kocaeli kentinin giderek metropol bir şehir haline geldiğini ve yaşam standartlarını yükseldiğini bunlar göz önünü alınarak maaşların hesaplanmasının gerektiğini söyleyen Tatlıgül “Ülkemizin büyüyen bir ekonomi var. Nedense güvenliklerin maaşında büyüme oluyor hatta ihale usulü olduğu içim kimi kurumlarda tasarruf diye düşüşler yaşanmaktadır ve asgari ücretten vergi alınması özel güvenliğin ekonomisini sarsmıştır” açıklamasında bulundu.

 

GİDEREK BÜYÜYORUZ

Özel güvenliğin en büyük destekçisi sendikalaşmanın önündeki engellere değinen Tatlıgül “Anayasal hak olan sendika üye olmak isteyen meslektaşlarımıza psikolojik baskının kaldırılması gerekiyor. Amir müdürlerin gözdağı vermektedir. Yapılan eğitimlerde, sendika nedir? ne için vardır? amaçları hedefleri özel güvenliklerin sorunları daha iyi çalışma şartları iş sağlığı güvenliği ve kazanımlar gibi konulara değinildi. Bu çalışmalar özel güvenlik çalışanları daha bilinci ve haklarını bilmeleri için iş yeri temsilcilerimiz bölge ve genel bazlı sık sık yapılacaktır. Amacımız bilinci bir güvenlim çalışanı sendikamızın bir iki kişi başlayıp çok kısa zamanda 26 bin kişilik bir özel güvenlik ailesi haline geldi. Giderekte büyümekteyiz” ifadelerini kullandı.

 

ÜYE OLUN

İlimizde çalışmakta olan tüm özel güvenlik meslektaşımıza diyoruz ki özel güvenliğin sesi olan güvenlik iş sendikası Kocaeli’de hızla büyümekte ve ilerlemektedir diyen Tatlıgül “Bir kişinin dahi çalıştığı proje dahi olsa meslektaşlarınıza ulaşacağız. Hakkını savunacağız onun için tüm meslektaşlarımıza ailemize katılmalarını istiyoruz. Sendikamız ile özel güvenliğin daha iyi yaşam şartlarına ulaştırmaya hedefliyoruz ve yapacağız. Her nerede ve hangi projede olursa olsun tüm özel güvenlik meslektaşlarımız sendikamıza üye olmasını bekliyoruz. Üyelik için e-devlet sendika üyelik, Türk-İş güvenlik iş kod 345 Türk-İş’e bağlı sadece Güvenlik-İş Sendikası vardır. Bizler sadece sendikası değil etkili sendika olduğumu tüm her çalışan bilsin özel güvenlik tüm yurtta olduğu Kocaeli’de yalnız değil” dedi.

 

KADROYA ALINSIN

Taşeron kelimesi çok yanlış diyen Sendika Temsilcisi Tatlıgül “Kamuda çalışan meslektaşlarımızı hakkı olan kadronun verilmesini gerekmektedir. Taşeron kelimesinin yakışmadığını dile getirdik. Güvenlik görevlileri de polis kadar gayret sarf etmektedir. Asıl işi yapan herkesin kadroya geçmesi gerekmektedir” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK  

11 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR