Baro başkanları Wellborn Otel’de bir araya geldi

Ege ve Marmara Bölgesi’nde görev yapan yaklaşık 21 baro başkanını bir araya getiren, ‘Genişletilmiş Ege-Marmara Baro Başkanları Toplantısı’nın 4’üncü...

Ege ve Marmara Bölgesi’nde görev yapan yaklaşık 21 baro başkanını bir araya getiren, ‘Genişletilmiş Ege-Marmara Baro Başkanları Toplantısı’nın 4’üncüsü dün Wellborn Otel’de yapıldı. Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe ile Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Ege ve Marmara’da görev yapan baro başkanlarının dışında Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Vekili Berra Besler, TBB Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Karacabey, İzzet Varan ve Gülcan Türe, İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Ankara Baro Başkanı Hakan Canduman ve Antalya Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı da katılım sağladı.

 

“MUĞLA’DAKİ TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sertif Gökçe, “Bu toplantıda sizleri ağırlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. En son Muğla’da düzenlenen toplantı oldukça verimli geçmişti. Bugün burada yapacağımız toplantının da oldukça olumlu geçeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu. Gökçe’nin ardından söz alan Zafer Kazan, meslek şartlarının zorluklarından bahsetti.

 

“ÜLKENİN GÜNDEMİ AĞIR”

Kazan, “Ülkenin gündemi çok ağır. Maalesef artık anayasanın olmadığı, olup da dikkate alınmadığı belki de tanımıyorum dendiği, ağır şartlarda mücadele etmeye çalışıyoruz. Meslek şartları çok daha zorlaşıyor. Bu zamanda karşı karşıya kaldığımız muameleler çok değişiyor. Avukatlar olarak bu düzenin altında ezilmek istemiyoruz. Bugün gündemimizdeki konular önemli konular. Anayasasının dahi tanınmadığı bir ülkede bunları nasıl başaracağız diye düşünüyoruz ama hiçbir zaman umutsuzluğa düşmeden mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 

“ŞEHİRLER YAŞANMAZ HALE GELİYOR”

Av. Berra Demir ise ülkenin zor zamanlar geçirdiğini kaydederek, “Bu ortamda ne kadar sık bir araya gelirsek kendimizi daha da güçlü hissederiz. Hepimizin bildiği gibi ülke çok zor zamanlardan geçiyor. Bir yandan üst üste aldığımız acı haberler, bir yandan Cumhuriyet’imizin kazanımlarına karşı yapılan ağır müdahaleler. Bir yandan ülkenin doğusunda askerlerimiz, polislerimiz terör örgütüyle girilen çatışmalar sonucu hayattan koparılıyor, bir yandan da demokraside eşi benzeri görülmemiş bir şekilde sokağa çıkma yasakları ortaya çıkıyor, şehirler yaşanmaz hale geliyor, insanlar yaşam alanlarından uzaklaştırılıyor” şeklinde konuştu. 

05 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR