Üzüm Festivali 12 Eylül’de

Konuyla ilgili olarak yapılan toplantıda festivalin 12 Eylül’de yapılması kararlaştırıldı. İzmit Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya Muhtarlar Masas...

BÜYÜT

Konuyla ilgili olarak yapılan toplantıda festivalin 12 Eylül’de yapılması kararlaştırıldı. İzmit Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya Muhtarlar Masası Koordinatörü ve aynı zamanda Belediye Meclis üyesi olan Mehmet Çetin, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Belediyenin Eğitim ve Kültür Müdürü Muhammet Öztürk, Arızlı Muhtarı Ruhan Menteş, Kulfallı Muhtarı Yüksel Oğuz, Sekbanlı muhtarı Salim Sapmaz, Kabaoğlu Muhtarı Ali Aktaş ve Akpınar Muhtarı Ali Obuz katıldı.

 

HEDEF ÜRETİCİNİN DAHA ÇOK KAZANMASI

Toplantıyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Güray Oruç” Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, köylümüzün kalkınmasına büyük önem veriyor. Bunun içinde gelir arttırıcı projeler hazırlıyoruz. Üzüm festivali de bunlardan birisidir. Yapacağımız festival ile üzüm üreticileri ürünlerinin tanıtımını yapıp pazar bulmaları kolaylaşacaktır. Belediye olarak da bütün semt pazarlarımızda köylü üreticilerimiz için önemli ölçüde yerler ayrılmaktadır” dedi.   Festival ile ilgili toplantıya katılan köy muhtarları da” köylerimizde üzüm ve kiraz yoğun şekilde yetişmektedir. Yıllarca Pazar sıkıntısı yüzünden emeğimizin karşılığını alamıyoruz. Bu tür çalışmalar özellikle pazar bulmamız konusunda çok yararlı olacaktır. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere şimdiden teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

 

ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Bu arada festival ile ilgili program da netlik kazanmaya başladı. İzmit’in köylerindeki bütün üreticilerin katılabileceği festival 12 Eylül Cuma günü saat 10.00 da başlayacak. Belsa önündeki festivalde balbal, çavuş ve kınalı yalıncak üzüm türlerinden ilk üçe girecek üreticilere çeşitli ödülle verilecek. Üzüm satışının da gerçekleştirileceği festivalde çeşitli gösterilerde yapılacak.

15 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR