“Dedem-Ninem ve Ben” projesi amacına ulaştı

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün kuşaklar arası kaynaştırma amaçlı “Dedem Ninem ve Ben” projesi başladı. Programın ilk...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün kuşaklar arası kaynaştırma amaçlı “Dedem Ninem ve Ben” projesi başladı. Programın ilkine yoğun ilgi gösterildi. Çocuklar düzenlenen gezide dedeleri ve nineleriyle oldukça güzel ve kaliteli vakit geçirdi.

TORUNLARLA GÜZEL BİR GÜN

Dedeleri ve nineleriyle birlikte önce Darıca Hayvanat Bahçesi’ne giden, oradan da İzmit’in tarihi mekanlarını ziyaret eden çocuklardan birinin 70 yaşındaki ninesinin elini hiç bırakmaması ve “Nineciğim gruptan ayrılmayalım, birlikte yürüyelim” demesi görenleri duygulandırdı. Program sonunda çocuklar da, dede ve nineler de mutluydu. Torunlarıyla birlikte güzel bir gün geçiren dedeler ve nineler, “Daha evvel hiç bu kadar güzel vakit geçirmedik, çok teşekkür ederiz, çok güzel bir uygulama” dedi. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Engelliler Birimi yetkilileri de, projenin amacına ulaşmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek, 17-24 Mayıs’ta tekrarlanacak projeye yoğun bir talep olduğunu dile getirdi.

PROJENİN AMACI NEDİR?

Bu toplumsal olaydan yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, “Dedem Ninem ve Ben” projesiyle kuşaklar arası kopuklukların önüne geçmek, çocukların büyükleriyle beraber kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak, aralarındaki sevgi ve saygı bağlarını güçlendirmek için yüz yüze iletişimin etkin kullanımını amaçlıyor. Projede kapsamında çocuklar, dedeleri ve nineleriyle Kocaeli’de bulunan tarihi mekanları (Orhan Camii, Sırrı Paşa Konağı, Saat Kulesi, Kasr-ı Hümayun, Etnografya Müzesi, Gemi Müze) ve Darıca hayvanat bahçesini geziyor.

12 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR