İş adamından Şirinyalı’ya malikane

Denizatı A.Ş.’nin kurucusu ve sahibi olan Ankaralı işadamı Ali Şafak Akmil, yaklaşık bir sene önce inşaatına başlattığı Körfez Şirinyalı’da bulunan ma...

BÜYÜT

Denizatı A.Ş.’nin kurucusu ve sahibi olan Ankaralı işadamı Ali Şafak Akmil, yaklaşık bir sene önce inşaatına başlattığı Körfez Şirinyalı’da bulunan malikanesini bitirdi.

Denizatı Anonim Şirketi, Denizatı Petrokimya gibi yurtiçi ve yurt dışı petrol piyasasında önemli bir yere sahip olan şirketlerin sahibi Ankaralı işadamı Ali Şafak Akmil, yaklaşık bir sene önce Körfez ilçesi Şirinyalı mevkiinde inşaatına başladığı malikanesini tamamladı. Ziraat Bankası eski sosyal tesislerinin bulunduğu yaklaşık 8 dönümlük arazi üzerine inşa edilen 3 katlı malikane, çevredeki vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor.

AİLESİ İLE YAŞIYOR
Dış görünüş itibarıyla şatoyu andıran lüks malikane Şirinyalı’da denize sıfır inşa edilmiş. Ünlü iş adamı tarafından özel olarak inşa ettirilen malikanenin maliyeti konusunda henüz net bir rakam bulunmazken, malikaneye yerleşen iş adamının komşuları Ali Şafak Akmil’in ailesi ile birlikte yaşadığını ve özel yat ile ulaşım sağladığını söylüyorlar. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan iş adamı Akmil, 2 yıl ABD'de bir şirkette, daha sonra 1 yıl F16 projesinde görev almış.

SIFIRDAN BAŞLAMIŞ
Yaklaşık 9 sene boyunca Mobil’de çalışan Akmil, Mobil’in BP ile birleşmesinin ardından hem akaryakıt hem de madeni yağlar hakkındaki tecrübelerini değerlendirmek istemiş ve ailesinden borç alarak, evini, arabasını satıp 1996 yılında Denizatı A.Ş.'yi kurmuş. 300- 500 milyar sermaye ile bugünlere gelen Akmil, tek araç ve bir pazarlama elemanı ile yola çıkmış. İlk başlarda sadece antifriz üreten Akmil, sonra yağ da satmaya başlamış. Bir çok ülkeye madeni yağ ve antifriz ihracatı yapıyor. Yıllık 2 bin 500 ton antifriz satış yapan Denizatı, yurtdışı pazarlarda önemli yere sahip.

VATANDAŞ MERAK EDİYOR
Bir dönem Gebze Plastik Organize Sanayi Başkanlığı (GEPOSB) görevinde de bulunan ve GEPOSB’da işletmeleri bulunan ünlü iş adamının Şirinyalı’da inşa ettirdiği malikanenin dört bir tarafı güvenlik kameraları ile gözleniyor. Çevre düzenlemeleri henüz tamamlanmamış olan malikane hakkında çevredeki vatandaşlar neredeyse hiçbir bilgiye sahip değiller. Konu ile ilgili görüştüğümüz Şirinyalı Mahalle Muhtarı Nuri Acar bile ünlü iş adamı malikanesine yerleştikten sonra bilgi sahibi olabilmiş. Malikane yanında bulunan binalarda ikamet eden vatandaşlar ise, evlerinin yanında böyle bir yapının bulunmasından oldukça memnun görünüyor.

01 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR