Kocaeli Eczacılar Odası, saldırıları kınadı

Kocaeli Eczacılar Odası’nın açıklaması şu şekilde: 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen elim olay, yüreğimize ateş gibi düşmüştür… Ön...

BÜYÜT

Kocaeli Eczacılar Odası’nın açıklaması şu şekilde:

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen elim olay, yüreğimize ateş gibi düşmüştür…

Önyargılardan uzak, ötekileştirmeden empati yaparak kardeşçe yaşamak ve yaşatmak yerine kalleşçe yaşatmamayı seçmek bunun için çabalamak ya da bunlara fiilen ya da söylemlerle yardım etmek ne insanlığa ne de dünya barışına fayda sağlamadığı gibi yoluna baş konulmuş hiçbir inancın kabul edip onaylamadığı bir durumdur.

Bu topraklarda hoşgörü içinde yaşarken, savaşlarda bile düşmana duyulan bir saygıyla hareket edilirken günümüzde yaşanılanlar kabul edilemez. Teröre karşı barışı talep edenlerin hunharca katledilmeleri savaşın ve terörün ne kadar çirkin olabileceğinin en acımasız örneğidir.

Bu olayların sorumluları derhal yakalanmalıdır. İhmali olan ya da sorumlu olanlardan en kısa sürede hesap sorulmalıdır.

İnadına bir arada yaşama kültürümüz geliştirilmeli, birbirimize saygılı, Cumhuriyete bağlı kalarak yaşamaya ve yaşatmaya çalışmalı akan kanın bir an önce durmasını silahların susması için inadına konuşmalıyız.

Ülkemizde yaşanan terör olayını şiddetle kınıyor ve yapanları lanetliyoruz. Böyle bir vahşetin ve acının bir daha yaşanmamasını ümit ediyoruz.

Hayatını kaybeden vatandaşlara Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ülke insanımızın başı sağ olsun.

İnadına barış…

İnadına kardeşlik…

İnadına demokrasi…

13 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR