‘Türkiye Roman Star Ses’i İstanbul’dan

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli-İzmit Roman Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Roman festivali kapsamında açılan Tü...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli-İzmit Roman Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Roman festivali kapsamında açılan Türkiye Roman Starını Arıyor Ses yarışmasını İstanbul finalisti İsmet Çolakoğlu kazandı. Yarışmada Kocaeli’ni temsil eden Eren Şenay ikinci, Çanakkale temsilcisi İbrahim Arıyel ise üçüncü oldu. Yarışmanın galipleri aldıkları para ödüllerini diğer 7 finalist ile paylaşacaklarını açıkladı. Yarışmanın sürprizi ise usta gazeteci Savaş Ay oldu. Festivali izlemek üzere Kocaeli’ne gelen Savaş Ay, yarışmanın yapıldığı alana gelerek konukları ve jüri üyelerini selamladı. Romanların sevgi gösterisinde bulunduğu Ay, yarışmayı fotoğraflamayı da ihmal etmedi.

TARIK MENGÜÇ, ÜMMİYE VE CİGULİ JÜRİ ÜYELİĞİ YAPTI
Jüri üyeliğini Tarık Mengüç, Ümmiye ve Ciguli’nin yaptığı ve 10 ilin birincilerinin katıldığı yarışmanın finali önceki akşam (Cuma) Seka Park’ta yapıldı. Yarışmaya Adapazarı, İstanbul, Çanakkale, Ankara, Kocaeli, Edremit, Edirne, Adana, İzmir ve Düzce illerinin birincileri katıldı. Şef Veysel Kan yönetimindeki Kocaeli Roman Federasyonu Orkestrası yarışmacılara muhteşem performansıyla eşlik etti.

KONUK DERNEK BAŞKANLARI KATILDI
Yarışmanın finalini çok sayıda Roman vatandaşın yanı sıra Kocaeli Roman Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, İzmit Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Fehmi Acar ile Adana, Balıkesir, Edirne, İzmir, Düzce, Çanakkale ve Sakarya Roman Dernek Başkanları izledi.
Yarışma öncesinde Kocaeli Roman Federasyonu Orkestrası alanı seslendirdiği şarkılarla coşturdu.

ROMANLARDAN JÜRİYE ANLAMLI KARŞILAMA
Yarışma, jüri üyeleri Ciguli, Ümmiye ve Tarık Mengüç’ün alana gelmesiyle başladı. Romanlar jüri üyelerine alkışlarıyla sevgi gösterisinde bulundu. Yarışmada sahneye ilk olarak Adapazarı birincisi Şener Ayları çıktı. Genç Roman star adayına Cancazım Grubu danslarıyla eşlik etti. Şener Ayları’nın ardından sırasıyla Çanakkale finalisti İbrahim Arıyel ile Kocaeli finalisti Eren Şenay sahne aldı. Kocaeli’ni temsil eden Eren Şenay şarkısını seslendirirken Romanlar alkışlarıyla kendisine büyük destek verdi. Jüri üyeleri Tarık Mengüç ve Ümmiye de Eren’in son derece iyi bir ses olduğuna dikkat çekerek, şans diledi.

CİGULİ BİNNAZ İLE YARIŞMAYA RENK KATTI
Yarışma arasında sahneye Ciguli çıkarak mini bir konser verdi. Sanatçı, meşhur “Binnaz” şarkısını Romanlarla birlikte seslendirdi.
Konserin ardından yarışma diğer illerin finalistleri ile devam etti. Yarışmada İstanbul’u İsmet Çolokoğlu, Ankara’yı Tuğçe Tural, Edremit’i Zeki Güntabak, Edirne’yi Salih Zülküfoğlu, Adana’yı Serdal Beyaziş, İzmir’i Muhammed Santoz ve Düzce’yi de Rıfat Demir temsil etti.

BİRİNCİ İSTANBULDAN
Tüm sesleri büyük bir dikkatle dinleyen jüri üyeleri yaptıkları değerlendirme sonucunda birinci, ikinci ve üçüncüyü belirledi. Yarışmayı İstanbul finalisti İsmet Çolakoğlu kazandı. Kocaeli finalisti Eren Şenay’ın ikinci olduğu yarışmada Çanakkale finalisti İbrahim Arıyel üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine ödülü olan 15 bin TL’lik çeki ve plaketini Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal verdi. Yarışmanın ikincisi Eren Şenay ile üçüncüsü İbrahim Arıyel de ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Kararlar ve Yazı İşleri Dairesi Başkanı İsmail Civelek’in elinden aldı. Yarışmada ikinci 10, üçüncü finalist ise 5 bin TL ile ödüllendirildi.

BAL PETEĞİ KOCAELİ’NDE
Yarışmanın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, “Türkiye’yi gezerek bu güzel seslerimizi, ballarımızı topladık. Şimdi festivalimizde ballarımızdan petek oluşturmuşuz gibi güzel bir yarışma yapıyoruz. Yarışmada emeği geçen Kocaeli Roman Federasyonları Başkanı Ahmet Çokyaşar başta olmak üzere katılan ve katkı sağlayan tüm Roman dernek başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

YEŞİLDAL’DAN CİVELEK’E TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ
Bu arada Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, kısa bir süre önce Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü görevinden Kararlar ve Yazı İşler Dairesi Başkanlığı görevine atanan İsmail Civelek’i sahneye davet etti. Yeşildal, İsmail Civelek’e Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü görevi sırasında yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek çiçek verdi. Yeşildal, İsmail Civelek’e yeni görevinde başarılar diledi.

ROMAN STAR’DA DOSTLUK KAZANDI
Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar “Roman Star’da dostluk kazandı” dedirten anlamlı bir jest yaptı. Roman starlar aldıkları para ödüllerini diğer 7 finalistle paylaşacaklarını söyledi.
Yarışmaya diğer illerden gelen Roman Dernek Başkanlarına da festivale katkılarından dolayı plaket verildi.

SAVAŞ ABİ ROMAN STAR’DA
Öte yandan yarışmanın sürprizi ise usta gazeteci Savaş Ay oldu. Festivali izlemek üzere Kocaeli’ne gelen Savaş Ay, yarışmanın yapıldığı alana gelerek konukları ve jüri üyelerini selamladı. Romanların sevgi gösterisinde bulunduğu Ay, yarışmayı fotoğraflamayı da ihmal etmedi.

TARIK MENGÜÇ ROMANLARI COŞTURDU
Yarışmanın tamamlanmasının ardından ünlü sanatçı Tarık Mengüç Seka Park’ta muhteşem bir konser verdi. Sanatçı seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarıyla Romanları coşturdu. Yarışmanın finalistleri de Mengüç’ün şarkılarıyla doyasıya eğlendi. Sakarya’dan gelen Cancağızım Grubu danslarıyla sahnede Tarık Mengüç’e eşlik etti.

05 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR