Müezzinoğlu: Kocaeli’ye 3 hastane kazandıracağız

      Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir takım ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla dün ilimizi ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı olarak 2014 yılını ‘Sa...

BÜYÜT

 

 

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir takım ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla dün ilimizi ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı olarak 2014 yılını ‘Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’ ilan ettiklerini belirten Müezzinoğlu ilimizdeki ilk programında İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet dağıtım törenine ve sağlık personeli ile birlikte düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşüne katıldı.

 

KAHVALTIDA BULUŞTU

Programa Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek de katıldı. Bakan Müezzioğlu, Seka Park programının ardından, The Ness Otel’de sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve muhtarlarla birlikte kahvaltıda buluştu. Kahvaltının ardından Kocaeli Valiliği’ni ziyaret etti, BTTDD Genel Merkez ve tüm şubelerin katılımıyla 29 Ocak milli kimlik ve direniş gününü unutmadık unutturmayacağız paneline katıldı. Son olarak da Seka Devlet Hastanesi ziyaretinde bulundu.

ŞEHRİMİZ ÇAĞ ATLADI

Programın ilk konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “İzmit depremden sonra yıllarca konteynırlarda, prefabriklerde kalan bir şehir oldu. Hükümetimizin sağlıkta dönüşüm projesi ile hastanelerin tek çatı altına alınması gibi uygulamalar sonucunda, bir dönemde 37 yeni sağlık ocağı 13 tane de hastane açtık. O dönemde ülkemizle birlikte şehrimizde birkaç çağ atladı” dedi. Yakında Bakan Müezzinoğlu tarafından temeli atılacak olan Kocaeli Devlet Hastanesi’ne yapılacak yeni bina için teşekkür eden Doğan, “Sayenizde kentimiz 10 dönümlük bir kent meydanı kazanacak” dedi.

SPOR KENTİ KOCAELİ

Doğan’ın konuşmasını bitirmesinin ardından kürsüye gelen Vali Ercan Topaca, “Kentimiz sağlıklı yaşama alışkın, yürüyüşün ve sporun faydasını bilen bir kentiz. Kocaeli yürüyüş yollarıyla, doğal güzellikler içerisindeki parklarıyla insanımızın her türlü sporu yapabileceği bir kent. Sağlık hizmetleri konusunda Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. İl genelinde hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız, polikliniklerimiz halkımıza en ileri düzeyde hizmet vermektedir” şeklinde konuştu.

SAĞLIKLI YAŞAMA TEŞVİK

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan ‘Her haneye bir bisiklet götürme’ sözü alan Müezzinoğlu, “Sağlığımızı kaybettikten sonra elimizde tek bir hayalimiz kalır. O hayal de, sağlıklı olmaktır. Sağlığımız olmadıktan sonra dünyadaki hiçbir nimetin anlamı yoktur. Bu yüzden günde yarım saatimizi spor yapmaya ayırmalıyız. Sağlıklı yaşamı ancak bu şekilde sağlayabiliriz. Artık yerel yönetimlerimiz de bu konuda duyarlı. Çevreye ve insana duyarlı yatırımlar yaparak halkımızı sağlıklı yaşamaya teşvik ediyoruz” ifadelerini kullandı. Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından protokol üyeleri Nuh Çimento Ortaokulu öğrencilerine bisikletlerini takdim etti. Bisiklet dağıtım töreninin ardından protokol üyeleri sabah sporunu yaptı ve sağlıklı yaşam yürüyüşüne geçti. Bakan Müezzinoğlu ve protokol üyeleri sağlıklı yaşam yürüyüşünde bisiklete binerek renkli görüntüler yarattı.

SAĞLIKTA GÜCÜMÜZÜ KATLIYORUZ

Amaçlarının Türkiye’yi bölgenin en önemli sağlık merkezi haline getirmek olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, “Sağlık sektöründe yaptığımız değişimler yetersiz olsaydı, yüzde 40’larda aldığımız vatandaş memnuniyet oranını yüzde 75’lere yükseltemezdik. Sağlık turizminden ülkemiz artık çok fazla gelir sağlamaya başladı. Önemli olan insan kazanmak ve kazanılan insanlardan istifade etmek. Bugün Amerika’da açılan sağlık merkezlerinin başında olan bizim yetiştirdiğimiz Türk doktorlarımız var. Onlarla da köprüler kurarak, sağlık alanındaki gücümüzü katlıyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, patenti bize ait olan ilaçları 1 milyar nüfuslu olan coğrafyalara pazarlayabilecek duruma geleceğiz” ifadelerini kullandı.

2 BİN YATAKLI HASTANE

Kocaeli Devlet Hastanesi, Gebze Devlet Hastanesi ve Kocaeli Şehir Hastanesi olmak üzere 3 hastanenin sözleşme sürecinin tamamlandığını belirten Müezzinoğlu, “Toplam 2 bin yatak kapasiteli olacak 3 tane hastaneyi Kocaeli’ye kazandıracağız. Fiziki şartların en iyi olduğu hastanelerde tedavi görmeyi bizim vatandaşımız hak ediyor. Şu anda Sağlık Bakanlığı olarak yaptırdığımız inşaat halinde olan 186 tane hastanemiz var. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde bu hastanelerin tamamlanması ile birlikte 45 bin yatak kapasitesi Türkiye’de faaliyete geçmiş olacak. Bu hastanelerin faaliyete geçmesiyle Türkiye her hastanesinde nitelikli yatak kapasitesi olan, dünyaya örnek bir ülke haline gelecek” dedi.The Ness Otel’deki programın sonunda Vali Topaca, Bakan Müezzinoğlu’na Hereke halısı hediye etti.  

26 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR