MHP iki ayrı borç krizi

MHP İl ve İzmit İlçe Teşkilatı’nın kira borcu partiyi karıştırdı. Alacaklıların hesaplarına göre partinin toplam borcu 81,5 bin lira. İcra takibi ve m...

BÜYÜTMHP İl ve İzmit İlçe Teşkilatı’nın kira borcu partiyi karıştırdı. Alacaklıların hesaplarına göre partinin toplam borcu 81,5 bin lira. İcra takibi ve mahkemelik olan, bu nedenle sıkıntılı günler yaşayan parti bu borcun altından kalkanın yollarını arıyor

MHP’de büyük borç krizi. Bir süre öncesine kadar Karabaş Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi Cebesoy Sokak Esentığ Apartmanı’nda kiracı olan MHP İzmit İlçe Teşkilatı, eski ev sahibi tarafından mahkemeye veriliyor. Ödenmemiş kira borcu yüzünden MHP İzmit İlçe’ye dava açma hazırlığında olan eski ev sahibi Fatma Göksel, “Mülkümde 24 ay oturdular ve 10 aylık kiramı ödemediler. Her ay kavga ettik. Şu an il başkanı olan Aydın Ünlü’ye evi kiralamıştım ama pişman oldum. Ünlü’den sonra Kaan Dilmen göreve geldi. Ancak ben alacağımı tahsil edemedim. Üstelik çıktıklarında evin her yerine zarar verdiler. Bu zararı bilirkişiye tespit ettirdim ve hazırlanan rapora göre evde 8 bin 500 liralık hasar tespiti yapıldı” dedi.

GENEL MERKEZİ ARADIM
İlçe teşkilatının eski ev sahibi Fatma Göksel, “Bana 6 aylık kira borçları olduğunu söylüyorlar. Bin 100 liraya kiraya verdiğim evde, 10 ay kira ödemediler. Ben MHP Genel Merkezi’ne ulaştım, biz karışmayız dediler. Bir şekilde grup başkan vekilleri Oktay Vural'ın numarasını temin ettim. Vural, “Ver mahkemeye al paranı teyze. Sen haklısın” dedi. Bütün bu girişimlerime rağmen alacağımı tahsil edemedim. Apartman yöneticisi MHP’nin aidat borçları yüzünden parti teşkilatına dava açtı. Şimdi bende alacağımı temin edebilmek için dava açacağım” dedi.

İL BİNASINA HACİZ GELEBİLİR
Öte yandan İzmit İlçe’nin ardından bir borç şoku da il teşkilatı yaşadı. İl teşkilatının Şahabettin Bilgisu Caddesi üzerinde bulunduğu bina, İl Özel İdare’ye ait. Ödenmemiş kira ve aidat borçlarının toplamı yaklaşık 62 bin lirayı tutuyor. Bu borçlar geçtiğimiz ay il genel meclisi toplantısına da konu oldu. MHP’nin kira borçları bu ay ödemesi şart. Şayet ödeme gerçekleşmez ise MHP İl binasında haciz işlemleri başlatılacak.

YAYLAK: 40 BİN LİRA ÖDEDİM
MHP’nin eski il başkanlarından Celalettin Yaylak, söz konusu borç için, “Oranın kirası yaklaşık bin 800 civarındaydı. Ben görevde olduğum dönem seçim öncesi borcun 40 bin liralık kısmını genel merkezden aldığım parayla ödemiştim. 10-11 aylık bir borç kalmış olabilir” dedi.

NEDEN BU SEVİYEYE GELDİ
MHP kulislerinde de kira borçları konuşulmaya başlandı. Partililer bu borçların nasıl biriktiğini birbirine soruyor ve son dönemlerde görev yapan il başkanları ile milletvekillerini suçluyor. “Bu borçlar bu rakamlara gelene kadar Ruhi Çavdar, Celalettin Yaylak, Aydın Ünlü, Cumali Durmuş ve Lütfü Türkkan neredeydi. Seçim üstü MHP’nin kira borçlarıyla anılması ne kadar doğru” diyen parti tabanı, borçların bir an önce temizlenmesini istiyor.

06 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR