El ve ayaklarınıza Konak’ta özel bakım

İbrahim Tetik tarafından Özel Konak Tıp Merkezi’nde hizmete sokulan birimde, Podimer bünyesinde oluşturulan ve Almanya’dan getirilen cihazlarla el ve...

BÜYÜT

İbrahim Tetik tarafından Özel Konak Tıp Merkezi’nde hizmete sokulan birimde, Podimer bünyesinde oluşturulan ve Almanya’dan getirilen cihazlarla el ve ayak bakımı uygulanıyor.

İzmit’te faaliyet gösteren Özel Konak Tıp Merkezi’nde el ve ayak bakımı açısından önemli bir hizmet sunuluyor. Podimer Alman Podoloji Derneği Başkanı Dieter Baumann ile işbirliği içinde hazırlanan Medikal El ve Ayak Bakımları Sertifika Programı’nı bitiren İbrahim Tetik, merkezde el ve ayak bakımı uygulaması yapıyor. Merkez, Türkiye’de baylara da hizmet veren tek birim olma özelliği taşıyor. Podimer bünyesinde oluşturulan ve Almanya’dan ithal modern teknolojik cihazlarla hizmet verilen merkezde, el ve ayak üzerine iyileştirici bakımlar uygulanıyor. Batık tırnak tel takılması, kalınlaşmış veya mantarlı tırnak bakımı, deforme tırnak bakımı, diyabet ayak bakımı, çatlak topuk bakımı ve siğil bakımı başlıca bakım uygulamaları. Ayrıca ayağa güzellik katmak için tırnaklarda ebru sanatı ve kalıcı oje de yapılıyor. Bu tür bakımlar, uygulanan işleme göre 70 lira ile 300 lira arasında ücrete tabi. Tetik, ayak ve el sağlığı için önemli olan bu hizmetten yararlanmak için herkesi merkeze bekliyor.

HUZUREVİNDE BAKIM
Yaklaşık 1 ay önce İzmit Huzurevi sakinlerine gidilerek el ve ayak için özel tarama yapıldı. 120 kişi kontrolden geçilerek, 70 yaşlıda ayak sorunu tespit edildi. Bu sorunların çözümü için her gün sabah saatlerinden öğleye kadar sadece huzurevi sakinlerine özel, merkezde iyileştirme programları uygulandı. Bu tedavi süreci içerisinde 3 TO tel sistemiyle tırnak çekilmeden batık tırnak ve tırnak mantarı tedavisi merkezdeki cihazlar ile yapıldı. Ayak bakımlarının çoğu tamamlanan hastalar Huzurevi Hekimi Dr Sevgi Erzi’ye ilaç tedavisi için sevk edildi. Bir sosyal sorumluluk projesi olan huzurevleri Gölcük, Tavşancıl ve Gebze ile devam edecek. Buralardaki huzurevi sakinlerinin de iyileştirme ve güzelleştirme faaliyetleri tamamlanacak.

22 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR