“Üçyol esnafı battı çıktının eşiğinde”

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, haftalık basın toplantısını geçtiğimiz gün parti binasında gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta, vekilimiz Haydar...

BÜYÜT


CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, haftalık basın toplantısını geçtiğimiz gün parti binasında gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta, vekilimiz Haydar Akar ile birlikte esnaf ziyareti yaptıklarını belirterek, “Yapılan projelerden memnun olmayan esnaf adeta battı çıktığın eşiğine gelmiş durumda” dedi.
CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, haftalık basın toplantısını geçtiğimiz gün parti binasında gerçekleştirdi. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, ilk olarak Sefa Simen’in adaylık açıklamasına değinerek, “Geçtiğimiz Cuma günü aday adayı açıklamalarımızın finalinizi Sefa Sirmen’in açıklamasıyla yaptık. Sefa Sirmen’in adaylık açıklaması çok heyecanlıydı. Halkımızın CHP’nin ciddi çalışmalar içerisinde olduğunu görmesi çok güzel bir duygu bizim için. Bilindiği üzere son 10 yılda bu kent çok gerilere gitti. En iyi kentler olma yolunda adım adım ilerliyoruz. Kısaca CHP için iyi bir final yapıldı diyebiliriz” dedi.
“ADAYLARA BAŞARILAR”
Ardından aday adaylık sürecine de değinen Yıldırım, “Aday adaylık sürecimiz devam ediyor. Pazartesi günü itibari ile Milli Eğitim’e yazı vereceğiz. Cevabın ise bu hafta veya önümüzdeki hafta gelmesini arzu ediyoruz. Geçmişte bunların çokça örneğini görerek bir günlüğüne demokratik bir şekilde oyumuzu inşallah kullanacağız. Bu süreçte bütün aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Umuyorum ki 27 Ekim tarihine kadar aynı duygular ve tempo ile tamamlarız ve seçim hazırlıklarına başlarız” şeklinde konuştu.
“BU İŞTE DE ŞAİBE VAR”
Yıldırım geçtiğimiz hafta düzenlendiği basın toplantısı ile “İzmit Belediyesi bağış karşılığında imar değişikliği yapıyor” demesi üzerine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bu söylem üzerine, “Meyve veren ağaç taşlanır” demişti. Buna karşılık cevap veren Yıldırım, “Planlama ile ilgili genel bir değerlendirme yapmak lazım. Bütün planlamalar 2009 yılında bitti ve bakıldığında çoğu değişime uğramış. Yapılan planlamaları mecliste değiştirip parsel yapıyorsunuz. Her işte şaibe olduğu gibi bu işte de şaibe olduğunu düşünüyorum. Peki mahkeme Yenimahalle deki parseli neden bozdu? Sen gidiyorsun belediyenin takas olarak ayırdığı yeri parselliyorsun” ifadelerini kullandı.
“ESNAF KAZANAMIYOR”
Sözlerine devam eden Yıldırım, “Geçtiğimiz Cuma günü milletvekilimiz Haydar Akar ile birlikte Üçyol mevkiinde esnaf turu yaptık. Yapılan projelerden esnaflarımızın hiçbir şekilde memnun olmadığını gördük. Esnaflarımızdan aldığımız cevap ise şu oldu, ‘yüzde 45 işimiz azaldı bunun neresi proje? Artık battı çıktı yaptık’ ifadelerini kullandılar. Hizmet alanına yüzde 50, yatırıma yüzde 20 ayırarak hiçbir iş yürümez. Bunlar kendi yandaşlarını koruyorlar. Biçki dikiş kursun açmakla olmaz, yabancı dil, el becerilerini geliştirecek kurslar olmalıdır. Artık herkes her şeyi daha ucuza alıyor çünkü daha ucuz” şeklinde konuştu.

01 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR