Kaplan "Seçimleri ihanet yüzünden kaybettik”

        CHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adaylarından Fatma Hürriyet Kaplan, son ilçe danışma toplantısını değerlendirdi. 30 Mart’ta 12 ilçenin de k...

 

 

 

 

CHP’nin İzmit Belediye Başkan aday adaylarından Fatma Hürriyet Kaplan, son ilçe danışma toplantısını değerlendirdi. 30 Mart’ta 12 ilçenin de kaybedildiğini söyleyen Kaplan, “Selman Bey’e haksızlık yapıyorlar” dedi. Sorumuz üzerine, “İlçe başkanlığı için bir tasarrufum kesinlikle yok” yorumunda bulundu.

 

YILDIRIM’A GEREKSİZ YÜKLENİLİYOR

Danışma kurulunun hoş geçmediğini söyleyen Kaplan, “Toplantı insanların kin kustuğu,  nefretle hareket ettiği bir danışma kurulu oldu. Halbuki bu toplantılar yol haritalarının çizildiği toplantılardır. Ancak her seferinde olduğu gibi bu kez de olmadı. Seçimleri bir kişi değil herkes kaybetti. Önce kendilerimize bakmalıyız. Selman Bey’e bu kadar bel altı vurarak kötü üsluplarla yüklenilmesini doğru bulmuyorum” dedi.

 

KENDİSİ ADAY OLMADI

Kocaeli’de başarılı olamadıklarını söyleyen Kaplan, şöyle devam etti: “Bu başarısızlık sonunda tüm ilçeler ve il yönetimi de istifa edip de İzmit duruyorsa eleştiriler o zaman yapılabilirdi. Fakat Kocaeli’deki başarısızlığın sebebi Selman Yıldırım değil. Ben Selman Bey’i desteklemedim ancak şu an ona yapılanın haksızlık olduğuna inanıyorum. Seçim kaybedildiği için istifa edilecekse örgütteki herkesin görevi bırakması lazım. Selman Bey’in ne kadar çırpındığını gördüm. İzmit’i kazanmak için kendi adaylığından vazgeçti.”

 

İHANET EDENLER OLDU

Parti içinde CHP’nin seçimleri kaybetmesini isteyen kişilerin var olduğunu da sözlerine ekleyen Kaplan, “İzmit’teki sonucun tek sorumlusu Selman Yıldırım değildir. Hataları olabilir, bunları anlatmanın bir üslubu olmalı. Seçimin kaybedilmesini isteyen CHP’liler vardı. Ellerini ovuşturup “Bunlar gitsinler de biz gelelim” zihniyeti güdenler CHP’nin aleyhinde çalıştılar. CHP’ye seçimi kaybettiren bunlardı” diye konuştu.

 

ADAYLIK KAPISINI KAPATTI

Bu arada Fatma Hürriyet Kaplan, ilçe başkanlığına aday olmayı düşünmediğini söyledi. Adının bu konuda gündeme geldiğini söyleyen Kaplan, “İsmim telaffuz ediliyor, ancak bu işi yapabilecek arkadaşlarımız var. Ben kesinlikle düşünmüyorum. Gelen arkadaşımıza destek olurum. Bu süreçte, seçim dönemi aksattığım işlerimi toparlamak için enerji sarf edeceğim” dedi.

02 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

partili - Fatma hanım partimiz için doğru söylüyor. Eğer ki hedef partiyi yükseltmekse doğruları bulmalıyız. Yok birilerinin koltuk sevdası ise hiç uğraşmaya gerek yok zaten batmışız demektir.

Yanıtla . 0Beğen 02 Haziran 15:47
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR