Hürriyet’ten "Ölüm Yolu"na soru önergesi

İsmi sık sık ya trafik kazalarıyla ya da cinayet olaylarıyla duyulan Kandıra yolu Fatma Kaplan Hürriyet tarafından Meclis'in gündemine getirildi. İzm...

İsmi sık sık ya trafik kazalarıyla ya da cinayet olaylarıyla duyulan Kandıra yolu Fatma Kaplan Hürriyet tarafından Meclis'in gündemine getirildi. İzmit-Kandıra yolunun güvenliğinin artırılmasına ilişkin hazırlanan soru önergesi İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’e sunuldu. Önergede başta Nuran Dutlu cinayeti olmak üzere yaşanan diğer cinayet olaylarına ve yol üzerinde bulunmayan MOBESE kameralarına dikkat çekildi.


CİNAYETLERİYLE ÜNLENDİ

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’e sunduğu önergede şu detaylara değinildi;

2 Ekim 2012 tarihinde Serpil Kömürcü, 7 Ağustos 2014 tarihinde Hüseyin Şenel ile Özgün Altun, 22 Ocak 2015 tarihinde Nuran Dutlu ve son olarak 16 Haziran 2015 tarihinde yaşanan Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk cinayetlerinin ortak noktaları İzmit-Kandıra yolu olmuştur.

Jandarma ve polis ekipleri, MOBESE olması halinde daha kolay çözülebilecek bu cinayet olayları için aylarca uğraşmışlardır.

Issız olduğu ünü Kocaeli dışına kadar çıkan ve dahi il dışında işlenen cinayetlerin bile ortak noktası olmayı başaran İzmit Kandıra yolu üzerinde – Kandıra Cezaevi Yerleşkeleri haricinde- bir MOBESE kamera sisteminin olmaması ise düşündürücüdür.

Söz konusu soru önergesinde, “Kocaeli il genelinde kaç MOBESE kamerası vardır? MOBESE kameraları yeterli personel tarafından takip edilebilmekte midir?  Ünü Kocaeli dışına çıkan İzmit-Kandıra yolu üzerine MOBESE kameralarının konulması düşünülen projeler arasında var mıdır?” sorularına yer verildi.

27 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR