Kartepe’ye ikinci kültür merkezi

Kocaeli’yi kültür ve sanat merkezi haline getirmek için çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi uygun gördüğü yerlere halkın ihtiyacını karşılamak üzere...

BÜYÜT

Kocaeli’yi kültür ve sanat merkezi haline getirmek için çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi uygun gördüğü yerlere halkın ihtiyacını karşılamak üzere kültür merkezi yapmaya devam ediyor. Tüm ilçelerde nüfus yoğunluğuna göre uyumlu ölçekte yapılan Kültür Merkezleri, konferans ve düğün gibi faaliyetlerin rahatça yapılabileceği mekânlar olarak öne çıkıyor.

ATAKENT MAHALLESİNDE YAPILIYOR
Büyükşehir bu amaçla Kartepe’ye ikinci kültür merkezini kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nden sonra şimdi de Uzunçiftlik’te yaptığı kültür merkezini Kartepe’ye kazandırıyor. Uzunçiftlik Atakent Mahallesi’nde inşa edilen kültür merkezinin yapımı hızla devam ediyor.

250 KİŞİLİK SERGİ SALONU
Bodrum ve zemin kattan oluşan Kültür Merkezi toplam bin147 metrekare alana sahip. Kültür Merkezi’nin bodrum katı 169 metrekare, zemin katı 978 metrekareden alandan oluşuyor. Merkezde 250 kişilik sergi ve düğün salonu bulunuyor. Ayrıca düğün yapılabilecek 450 kişilik bir de açık terası olan merkezde kütüphane ve internet salonu da yer alıyor. Kültür Merkezi’nin 20 araçlık da açık otoparkı mevcut.

04 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR