Tümsiad’dan Somaliye 73 bin TL yardım

Tümsiad, Beşir Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında önceki akşam gerçekleştirdi iftar yemeğinde Somali için 73 bin TL topladı.Tümsiad, g...

BÜYÜT

Tümsiad, Beşir Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında önceki akşam gerçekleştirdi iftar yemeğinde Somali için 73 bin TL topladı.

Tümsiad, geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinin bu yıl ikincisini önceki akşam şube binasının ön kısmında gerçekleştirdi. Somali’ye yardım amacıyla geceye AKP Bursa Milletvekili Öder Matlı, Tümsiad Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Kocaeli Şubesi Başkanı Zekeriya Yaldız, Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Şanlı ve Tümsiad üyeleri katıldı. 2010 yılında kurulan Tümsiad, uluslar arası yardım kuruluşu olan Beşir Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmada Türkiye genelinde yardım kampanyası başlattı. Bu yardımın startını ise ilimiz Tümsiad şubesi verdi. Somali’de yardıma muhtaç insanlar için yardım toplanılan gecede toplam 23 bin TL bağış yapıldı. Önceden toplanılan 50 bin TL ile de toplam Tümsiad’dan Somali için 73 bin TL toplandı. Gecede iftarda çorba ve pidenin olması ise dikkatlerden kaçmadı.

[b]SU KUYUSU YAPILACAK
Gecede konuşma yapan genel başkan Hasan Sert, Somali’ye başbakan ile birlikte gittiğini ve durumun görünenden daha kötü olduğunu belirtti. Sert, “Somali için yardımlarımızı daha da artırmalıyız. Orası görünenden daha farklı ve daha kötü. Şimdi yardımlarımı orada ileriye dönük bir projede kullanmalıyız. Su kuyusu projesini orada gerçekleştirmeliyiz. Bunun için açılan özel bir fona yapılacak yardımlarınız ile desteklemeliyiz” dedi. Konuşma sonunda Sert yardım etmek isteyenler için hatırlatmada bulunarak, “Tümsiad yazın 2686’ya gönderin ve yardımlarınızı iletin” dedi.

27 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR