Tüp bebek tedavisinde çipli güvenlik teknolojisi

Konak Hastanesi, tüp bebek tedavisinde yeni bir teknoloji uygulamasına geçti. Çipli güvenlik teknolojisi ile tüp bebek tedavi sürecinde olan hastalar...

Konak Hastanesi, tüp bebek tedavisinde yeni bir teknoloji uygulamasına geçti. Çipli güvenlik teknolojisi ile tüp bebek tedavi sürecinde olan hastaların embriyo ve sperm örneklerinin eşleşmesi bir teknolojik yazılım ve elektronik otomasyon süreci ile yapılmaya başlandı.

Konak Hastaneleri İzmit Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Tıbbi Direktörü Kadın Hastalıkları ve Doğum & Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr  Şafak Hatırnaz konuyla ilgili bilgi verdi.

 

SADECE 4 MERKEZDE

 

Hatırnaz, “ Tüp Bebek tedavilerinde hastalarımızın güvenliğini en üst düzeye çıkarmak  ve hasta tedirginliklerini ortadan kaldırmak çok önemli bir faktör. Çipli güvenlik teknolojisi Türkiye’ de sadece 4 merkezde kullanılmaktadır. Uygulamaya aldığımız çipli güvenlik teknolojisi ile labaratuvarda her hastaya ait yumurta ve sperm örneklerine kimlik kazandırarak, labaratuvar içerisinde her noktada elektronik kontrol sayesinde sistem güvenliğini en üst seviyeye taşımış oluyoruz.

 

HATA PAYI SIFIR

Artan hasta sayısı ve artan labaratuvar işlemlerinde uygulamaya almış olduğumuz bu yöntemle her işlem tüm tedavi boyunca elektronik çip ile kontrol edilerek kayıt edilmekte ve bu sayede hata payı sıfıra indirgenmektedir. Sistemin olası hataları engellemek için gelişmiş uyarı sistemleri bulunmakta ve bu sayede insan faktöründen kaynaklanabilecek olası problemler bertaraf edilmektedir. “ dedi.

02 Mayıs 2016 Kocaeli- Sağlık


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR