Bilgievleri Yarhisar’a çıkartma yaptı

Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri, ilimizdeki tarihi yerlere geziler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi’ni...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri, ilimizdeki tarihi yerlere geziler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi’nin öğrencileri Gölcük-Kavaklı’da bulunan Yarhisar Gemi Müzesi'nde tarihi bir yolculuğa çıktı. 30 kişilik grup, düzenlenen geziyle Yarhisar Gemi Müzesi’ni ziyaret etti.


İLGİLERİNİ ÇEKTİ

Müze gemi olarak 2007 yılında ziyarete açılan, orijinal hali korunan gemideki yaşam alanları, yatakhane, aşçı hane ve salonların yanı sıra üzerlerine günlük kıyafet ve üniforma giydirilmiş cansız mankenler, dümen evi, köprü üstü, silahlar, cihaz ve teçhizatlar öğrencilerin oldukça ilgisini çekti. 


SERGİ İLE SON BULDU

Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi öğrencilerinin gezisi Osmanlı ve Türk bahriyesinin geçmişten günümüze gelişimini anlatan fotoğraf, resim ve objelerden oluşan sergi ile son buldu. Öğrenciler geziye dair memnuniyetlerini dile getirirken herkese Yarhisar Gemi Müzesi’ni ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulunacaklarını kaydettiler.

26 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR