Kocaeli Birlikspor satılıyor

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın talimatı üzerine Bakan Fikri Işık’ın Süper Lig’de mücadele etmesi için kurduğu Kocaeli Birlikspor futbol takımı, 4 milyo...

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın talimatı üzerine Bakan Fikri Işık’ın Süper Lig’de mücadele etmesi için kurduğu Kocaeli Birlikspor futbol takımı, 4 milyon liraya satışa çıkarıldı. AKP’nin futbol takımı olarak bilinen Kocaeli Birlikspor’a iki yılda 22 milyon lira harcandı.

 

SANAYİCİLERDEN PARA TOPLANDI

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 2014 yerel seçimleri öncesi ilimizde miting yapmıştı. Erdoğan kürsüde “33 bin kişilik yeni stadyum yapacağız, bu şehre bu stada bir Süper Lig takımı yakışır ”diyerek partililere mesaj verdi. Erdoğan’ın mesajı üzerine harekete geçen dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, şirket kurup 2.Lig’de mücadele eden Körfez Futbol Kulübü’nün adını Kocaeli Birlikspor yaparak kolları sıvadı. Bakan Işık, sanayicilerden topladığı milyonlarca lirayla işe başladı.

 

IŞIK: BAŞANIZIN ÇARESİNE BAKIN

Kamuoyunda AKP’nin futbol takımı olarak bilinen Kocaeli Birlikspor, iki sezondur PTT 1.Lig’e dahi çıkamadı. Kulübü iki yılda harcanan para 22 milyon lira olduğu öğrenildi. Kulübün 4 milyon lira borcu var.  Yeni hükümet değişikliğinde Milli Savunma Bakanı olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın kulüp yönetimine “ben desteğimi çekiyorum, ne yaparsanız yapın” dediği öğrenildi. Kocaeli Birlikspor Yönetim Kurulu, dün yazılı açıklama yaparak kulübü satışa çıkardıklarını açıkladı.

Mesut AKBULUT

 

KULÜPTEN YAPILAN SATIŞ DUYURUSU

 “Kocaeli Birlikspor Kulübü olarak, futbol ligindeki yarışma hakkımızın, bedeli karşılığında özel veya tüzel kişilere devri konusunda alınan karar gereğince, devir hususunda istekli olan kişi yada kurumlarla olan görüşmelerin devam etmekte olduğu kamuoyuna saygı ile duyurulur” Kocaeli Birlikspor Yönetim Kurulu

 

BİRLİKSPOR 1 AY İÇİNDE SATILMALI

2.Lig’de mücadele eden Kocaeli Birlikspor’un 1 ay içinde satılması gerekiyor.  Zira 2016-2017 futbol sezonu kuraları 1 ay sonra çekilecek. Kuralar çekilene kadar kulübün satılması planlanıyor.  

 

KOCAELİ BİRLİKSPOR SATILMAZSA NE OLUR?

Kocaeli Birlikspor Yönetim Kurulu, kulübü 4 milyon liraya satışa çıkardı. Yönetim kurulu, eğer kulüp 1 ay içinde satılmazsa, kulübü ilk sahibi olan Körfez Belediyesi’ne devretme ihtimali üzerinde duruyor.

 

 

KOCAELİ BİRLİKSPOR’UN KURUCU YÖNETİCİLERİ

Fikri IŞIK                                        (Dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı)

Ercan TOPACA                               (Dönemin Kocaeli Valisi)

İbrahim KARAOSMANOĞLU            (Büyükşehir Belediye Başkanı)

Nevzat DOĞAN                               (İzmit Belediye Başkanı)

Ayhan ZEYTİNOĞLU                       (Kocaeli Sanayi Odası Başkanı)

Murat ÖZDAĞ                                  (Kocaeli Ticaret Odası Başkanı)

Mustafa EFE                                   (Körfez Ticaret Odası Başkanı)

Nail ÇİLER                                      (Gebze Ticaret Odası Başkanı)

Muzaffer CİNTIMAR                         (Beden Terbiyesi İl Müdürü)

Murat AYDIN                                    (Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Fed. Bşk)

17 Haziran 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR