SP Kartepe, AKP’ye yüklendi

Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Cengiz Adıberi, AKP hükümetinin tutarsızlık içinde olduğunu, PKK ile işbirliği yaparak ülkeyi uçuruma sürüklediklerini...

BÜYÜT

Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Cengiz Adıberi, AKP hükümetinin tutarsızlık içinde olduğunu, PKK ile işbirliği yaparak ülkeyi uçuruma sürüklediklerini söyledi

Saadet Partisi Kartepe Gençlik Kolları Aralık ayı Divan Toplantısı önceki gün yapıldı. Açılışın yapılmasının ardından yoklama alındı. Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Cengiz Adıberi açılış konuşmasını yaptı. Adıberi konuşmasında gençlere ne için çalıştıklarından bahsetti ve sözlerine şu şekilde devam etti. “Bizler kendimizi sıradan bir davanın değil, Hak Davanın savunucuları olarak görüyoruz. Ne için çalışıyoruz? Bu soğukta burada ne işimiz var? Sorularına cevap verebilmek için yaratılış ve manevi açıdan neden çalıştığımızı çok iyi bilmemiz gerekecektir. Allah kâinatı ve bizi ne için yarattı? Bizi diğer canlılardan ayıran özellikler nelerdir? Allah bizi ona iman ve ibadet edelim diye yarattı. Akıl ve iman vererek de bizi diğer canlılardan üstün kıldı.

KIYAMETE KADAR
İşte bu nimetlerin şükrünü yapmazsak üstün olduğumuz canlılardan daha da aşağı varlıklar haline geliriz. Gelmemek için de iyiyi-kötüden, güzeli-çirkinden, faydalıyı-zararlıdan, adaleti-zulümden, doğruyu-yanlıştan ayırt edebilmemiz gerekmektedir. Böyle olunca da hak ve batıl mücadelesini fark etmiş olabileceğiz. Hak nerede olursa olsun değişmeyen mutlak doğrudur. Batıl ise yere ve zamana göre değişir. Bu mücadele Adem (as)’ın yaratılışıyla başlamış olup kıyamete kadar da devam edecektir. İşte Allah katında bizim nerede durduğumuz önemlidir.

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT
1969 yılında Rahmetli Erbakan Hocamızla başlayan bu hareketin söylediği şey Önce Ahlak ve Maneviyat olmuştur. Yıl 2013 ve biz aynı şekilde Önce Ahlak ve Maneviyat diyoruz. Birileri gibi değişmedik. Rabbimin izniyle de değişmeyeceğiz. Hak ve batılı burada görebiliyoruz. Hak olan hangi zaman şart ve mekânda olursa olsun değişmeyen mutlak doğruydu. Batıl ise zamana ve mekâna göre değişiklik gösterendi. O zaman hak ve batılı görmek ve safımızı belirlemek çok da zor olamasa gerek. Biz 40 yılı aşkın bu zamanda söylemlerimizde asla bir değişime gitmedik. Ama bazı guruplar değiştiklerini açık açık ortaya koymuşlardır.

ECDADINDAN UTANANLAR
Neden, nasıl, nelerden taviz verdiklerini itiraf etmişlerdir. Atalarından utandıklarını açık açık söyleyenler bizi temsil edemezler, Hakkı temsil edemezler. İstanbul’u fetheden, üç kıtaya hükmeden ecdadından utananlar bizleri yönetemezler. Bir başka AKP milletvekili de PKK’lılar için dağdaki terörist boşuna ölmedim diyebilmeli diyor. Size soruyorum bunlar Hakkı temsil edebilirler mi? Bunlar kendi içlerinde çelişiyorlar. Sene 2010: PKK ile görüşmedik. Görüştüğümüzü söyleyen şerefsizidir (RTE). Sene 2011: PKK ile biz görüşmedik devlet görüştü (RTE). Sene 2012: PKK ile görüşen adamı ben gönderdim. Sıkıntısı olan varsa bana söylesin (RTE).

BÜYÜK ÇELİŞKİ VAR
Bir başka çelişkilerinden de bahsetmek istiyorum. PKK üzerine yapılan bir gündem. Tarih 16 Aralık: Bülent Arınç-dağa çıkarım. Tarih 21 aralık: RTE-Dağa çıkmam. Tarih 22 aralık: Bülent Arınç- Ben de çıkmam. Çelişkiyi ve tutarsızlığı görüyorsunuz değil mi? işte bizi yöneten batıl temsilcileri bunlar arkadaşlar. Ne dediklerini kendileri de bilmiyor. Birilerinin kontrolü altında siyaset yaptıkları aşikardır. İşte bunlar bu yüzden bizden koptular. Hak ile batıl yan yana duramaz. Bunlar isteseler de bu ülke insanının özüne yönelik icraatlar yapamazlar. Çünkü dış güçler yaptırtmazlar. Yaptıkları zamlar, sattıkları mallar, kestikleri dallar, aldıkları ödüller hepsi gün gibi ortadadır.

EĞİTİM SİSTEMİ BOZUK
Ülkemizde eğitim çalışmaları bize uygun değil. Eğitimler çocuklarımıza farklı kültürlerin, inançların bilgisini vermektedir. Eğitim sistemi baştan aşağı bozuktur. Gençlik kolları olarak ülke genelinde MEB etkinlikleri düzenliyoruz. Kış eğitimleri kapsamında düzenleyeceğimiz bu eğitim çalışmaları 17 şubat 2013 tarihinde Kocaeli’de tam gün olarak gençlere verilecektir. Bunun duyurusunu da yaptıktan sonra tekrar hepinize hoş geldiniz diyor hepinizi Allah a emanet ediyorum.”

14 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR