Kocaeli’de 700 bin TL para toplandı

Başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz şehit ve gazi yakınlarına yardım kampanyasına 12 OSB’den 50 şer bin TL yardım yapılırken, KSO tarafından...

Başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz şehit ve gazi yakınlarına yardım kampanyasına 12 OSB’den 50 şer bin TL yardım yapılırken, KSO tarafından 100 bin TL yardım yapıldı. İlimizden şuana kadar 700 bin TL para toplandı .

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında ekonomiye yönelik önlemler ilimizde arttırılmaya başlandı. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu kentte bulunan sanayici ve iş adamlarını kabul ederek yapılacak olan yatırımlar ve bundan sonra ki yol haritasını belirliyor. KSO tarafından Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na yapılan ziyarette Başbakanlık tarafından başlatılan 15 Temmuz şehit ve gazi yakınlara yardım kampanyasına KSO tarafından 100 bin TL bağış yapılmıştı. Vali Güzeloğlu başkanlığında bir araya gelen 12 OSB tarafından 50 şer bin TL yardım yapılması ile kampanyaya 700 bin TL ile destek verildi.

 

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu Alikahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez, TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit İleri, Asım Kibar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker, Müteşebbis Heyeti Başkanı Necmettin Bitlis, Gebze IV İst.Mak. ve İml. San. OSB (İMİS) Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Silahtaroğlu, Gebze V (Kimya) GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vefa İbrahim Aracı, Bölge Müdürü Deniz Delioğlu, Gebze İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz, Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Gebze plastikçiler OSB GEPOSB Yönetim kurulu Başkanı Osman Erkan, Gebze OSB GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Arslanbey OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ertuğ, Kömürcüler OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım katıldı.   

 

 

HAİN BİR DARBE KALKIŞMASINI YAŞADIK

Türk Ekonomisinin taşıyıcı sıkleti olan 12 OSB başkanını ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Kocaeli ülkemizin kutlu yürüyüşüne katkı sağlayan büyük bir şehir. Ülkemizin mutlu yarınlar hedefine ulaşmasında Kocaeli önemli bir kent olma özelliğindedir. 12 OSB’nin her biri dünya ölçeğinde faaliyet gösteren yapılardır. Ülkemizin 2023, 2071 hedefi yolundaki büyük süreçte 15 Temmuz akşamı, geleceğimizi bu yoldan çıkarıp, millet iradesine kast eden, Cumhurbaşkanımızı ve milletimizi doğrudan hedef alan hain bir darbe kalkışmasını yaşadık” ifadelerini kullandı.

 

İMANLA KARŞI DURDULAR

Vali Güzeloğlu konuşmasında, “Bu darbe girişimi kabul edilemez. Bu kalkışmanın failleri adaletin ve hukukun önünde hesap vermeye başladılar. Millet tarafından bunlar her zaman lanetle anılacaklardır. İradenin kaynağı millettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi Cumhuriyet milletimizin iradesine, yapısına en uygun siyasal sistemdir. 15 Temmuz bir dönüm noktasıdır. İnsanlar alanlarda iradesine ve geleceğine sahip çıktılar. Tankın, topun karşısında imanla durdular.250 insanımız şehit oldu. Kocaeli’den de 2 polisimiz şehit düştü. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor gazilerimize de acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

“MİLLET DEMOKRASİSİNE SAHİP ÇIKMIŞTIR”

Tarih boyunca iradesinden ödün vermeyen bu millet demokrasisine sahip çıkmıştır diyen Vali Güzeloğlu,” Biz bundan güç alıyoruz. Bu duruş çok özel bir duruş, çok güzel bir duruş ve sahip çıkıştır. Bu milletin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye’nin yürüyüşü devam ediyor. Torunlarımıza, evlatlarımıza her geçen gün biraz daha gelişen bir küresel güç olarak Türkiye’yi bırakmalıyız. Özel sektörün üretime devam etmesi, ekonomiye karşı yapılmak istenen darbeye de karşı duruştur.

 

“KENTİMİZDEN 700 BİN LİRALIK YARDIM”

Türk insanı Lirasına sahip çıkmıştır. 15 Temmuz sürecinde yaklaşık 200 Milyon TL konut kredisi kullanılmıştır. Tüm özel sektörün çalışmalarında yanında olacağız. Türk bayrağını yaklaşık 200 ülkede dalgalandıran tüm sanayicilerimiz bu kutlu yürüyüşün parçasıdır.12 OSB’miz şehit yakınları ve gazilerimiz için 50’şer Bin TL yardım yaptı. Dünde KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun yaptığı 100 Bin TL’lik yardımla şehit yakınları ve gazilerimize kentimizden toplam 700 Bin TL’lik bir yardım gerçekleştirildi” değerlendirmesinde bulundu.

 

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Dilovası OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Necmettin Bitlis “Gerçekten vatanımız büyük bir badire atlatmıştır. Herkesle birlikte elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Yeni boya fabrikamızın temellerini attık” dedi. Asım Kibar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise “Beklemediğimiz bir durum ile karşı karşıya kaldık. Türk Milleti tarafından geleceğimize sahip çıkmıştır. Ciddi endişelerimiz vardı. Üstümüze düşen vazifeleri yerine getirmek zorundayız. Kocaeli’de aldığımız yatırımlar faaliyetlerine devam ediyoruz. Her şey ülkemiz içindir” açıklamasında bulundu.

 

ÇARKLAR DÖNMEKTEDİR

Gebze OSB Başkanı Ayhan Zeytinoğlu “Birlik ve beraberlik zamanıdır. Yatırım yapılması noktasında çağrıda bulunuyoruz. Bu yönde sanayiciler olarak elimizden geleni yapacağız” derken, Gebze İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz “Yaş itibariyle bir çok darbeyi gördüm. Maalesef ülkemiz bu durum ile karşı karşıya kaldık. Yatırımlara devam ediyoruz. Çarklar dönmektedir. İhracatlarımız devam etmektedir. Arabamı birkaç ay sonra yenileyecektim. Şimdi yeniledim” açıklamasında bulundu.

 

ŞEYTANLA BİLE İŞBİRLİĞİ

Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan “Daha önce böyle bir ihanet görmedim. Ortaya çıkan detaylar dehşet vermektedir. Ülkemiz tarafından yetiştirilen özel insanlarımızı PKK’ya infaz etmişlerdir. Bunları duydukça bunların ne kadar pis insan olduğunu kötü niyetli olduklarını görmekteyiz. Şeytanla bile işbirliği yapacak kadar şerefsiz olduğunu görmekteyiz. Herkese görev düşmektedir. Elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

 

700 BİN TL YATIRIM

Alikahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez “Egemenlik milletindir. Milletimiz darbeye karşı direnci ile iradesine sahip çıkmıştır. TC ilelebet yaşaması için halkımız kendisini göstermiştir. Üretimi güçlendirmek bu konuda elimizden geleni yapacağız. Yeni yatırım yapmaya devam ediyoruz” dedi. Diğer OSB başkanları da yaşanan darbe süreci sonrasında üretime devam edeceklerini açıkladılar. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu basına açık toplantının sonunda her OSB’den 50 şer bin TL yardım yapıldığını bu yardımlarla birlikte kampanyaya 700 bin TL bağış yapıldığına açıkladı. 

Ayrıca Gebze Ticaret Odası'ndan Başbakanlık kampanyasına 400 bin TL'lik yardım yapma kararı alındı

Serkan BORLAK

02 Ağustos 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR