Üzülmez: Türkiye’de sistem değişecek

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, dün düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Meclis üyelerinin de katılımı i...

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, dün düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Meclis üyelerinin de katılımı ile Sukay Park’ta gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başkan Üzülmez, vatandaşları oy kullanmaya davet ederek, “Bu seçim sadece cumhurbaşkanını halk seçeceği için önemli değil. Bu seçim Türkiye’ye başkanlık sistemini getirecek, yönetim sistemini değiştirecek bir seçim” dedi.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ GELİYOR
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemine vurgu yapan Başkan Üzülmez, vatandaşları oy kullanmaya davet etti. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte, Türkiye’de büyük bir değişimin başlayacağını dile getiren Üzülmez, “Halk ilk kez cumhurbaşkanını kendisi seçecek. Sadece halkın seçmesinin yanı sıra Türkiye’de başkanlık sisteminin başlayacağı bir düzen gelecek, yeni bir yönetim sistemi seçilecek” dedi.


ADAYLAR AYNI SİKLETTE DEĞİL
Seçim çalışmaları kapsamında Kartepe’nin neredeyse yarısıyla buluştuklarını ifade eden Üzülmez, düzenli olarak toplantılar yaptıklarını belirterek, “Biz işimizi ciddiye alıyoruz” diye konuştu. Kamuoyunda oluşan seçimlerde ilgisizlik olduğu yönündeki algının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Üzülmez, “Başbakanımız, günde en az 2 miting gerçekleştiriyor. Rakipleri onun kadar çalışmıyor. Diğer adayların, Başbakanımızla aynı sıklette olmaması, rehavet gibi görülüyor” ifadelerini kullandı.


ESKİ TÜRK RUHU CANLANACAK
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin diğer seçimlerden çok daha farklı olacağını ifade eden Hüseyin Üzülmez, şöyle konuştu: “Bu seçim, 600 yıldır dünyaya barış, huzur ve yardımseverliği öğreten eski Türk ruhunu yeniden canlandıracak, gelecek 100 yıla, 1000 yıla damga vuracak bir seçim. Şimdiden hayırlı olsun.”


KARTEPE’NİN HEDEFİ YÜZDE 67
Kartepe olarak hedeflerinin yüzde 67 olduğunu ifade eden Üzülmez, “Seçimlerde Kocaeli Türkiye’nin, Kartepe’de Kocaeli’nin lokomotifi oluyordu. Bu seçimlerde de ilçe teşkilatımızın değerlendirmeleri sonucunda hedefimiz yüzde 67” dedi. Kendisinin de miting sonrasında Başbakan Erdoğan’a en az yüzde 60 oy taahhüt ettiğini ifade eden Üzülmez, yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyerek, “İlçeler arasında da birinci biz olacağız. En kötü ihtimalle ikinci oluruz” şeklinde konuştu.

07 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR