Emekliler isteklerini CHP’lilerle paylaştı

Tüm İşçi Emeklileri Derneği üyeleri, kendilerini ziyaret eden CHP’li milletvekili adaylarına yaşadıkları sıkıntıları ve isteklerini aktardı. CHP’liler...

BÜYÜT

Tüm İşçi Emeklileri Derneği üyeleri, kendilerini ziyaret eden CHP’li milletvekili adaylarına yaşadıkları sıkıntıları ve isteklerini aktardı. CHP’liler de projeleri hakkında bilgi verdi.

CHP Milletvekili adayları Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, Ayhan Halavurta, Ehlinaz Torun ve Hamiyet Göksu, İl Emek Bürosu Başkanı Nihat Değer, İzmit İlçe Emek Bürosu Koordinatörü Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve bazı partililer ile birlikte Tüm İşçi Emeklileri Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ali Genç ve yönetim kurulu tarafından sıcak bir şekilde karşılanan CHP’liler, emeklilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Dernek üyeleri, CHP'nin iktidar olması halinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği intibak yasasının çıkarılacak olmasından dolayı memnun olduklarını belirtti.

SIKINTILAR BÜYÜK
Dernek üyeleri, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için SSK Başkanlığı zamanıyla ilgili birçok şey söyleniyor ancak biz o dönemde sağlık hizmetinden parasız yararlanıyorduk. Şimdi ise 30 sene prim ödediğimiz halde sağlık hizmeti için ayrıca para ödüyoruz. Yani sağlık hizmetini satın alıyoruz, 2002 den önce hastane, muayene, ilaç parası vermiyorduk şimdi ise veriyoruz” dedi. Emekliler ayrıca, işçi emeklisi ile memur emeklisinin cenaze masraflarının dahi farklı hesaplandığını belirterek bu konudaki rahatsızlıklarını dile getirdi.

VERİMLİ GEÇTİ
Küçük işyerlerinin gerekirse belli bir süre vergi alınmayarak desteklenmesi gerektiğini, ayrıca özel sektörde taşeron işçiliğinin mutlaka kaldırılması ve tüm işçilerin sendikalı olması gerektiğini vurgulayan dernek üyeleri, 2002’den önceki kaybolan haklarının tahsilini ve iadesini istedi. Oldukça verimli ve samimi geçen toplantıda CHP adayları kendilerini tanıttı ve projeleri detaylı bir şekilde anlattı. Ayrıca ileriki günlerde yapılacak Emek Çalıştayı’nın hazırlıkların devam ettiği dile getirildi.

06 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR