7 ayda bin 896 kişi tutuklandı

İl Genel Meclis toplantısına katılan İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur,1 Mayıs tarihinden itibaren şuç işlediği ispatlanarak tutuklanan kişi sayısının...

BÜYÜT

İl Genel Meclis toplantısına katılan İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur,1 Mayıs tarihinden itibaren şuç işlediği ispatlanarak tutuklanan kişi sayısının bin 896 olduğunu ve bu rakam içinden 495 kişinin ise uyuşturucu satmak ve temin etmek suçından tutuklandığı bilgisini verdi

İl Genel Meclis toplantısı Valilik 100. Yıl toplantı salonunda Fahim Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan Kamu düzeni ve güvenlik hizmetleri kaleminde Mal ve Hizmet Alımı 5 Milyon 15 bin TL ve Sermaye Giderleri 350 bin TL olarak oy birliği ile kabul edilirken meclis bütçesinin 2 Milyon TL arttırılması sonrası bu harcamanın kalemleri belirlenmiş oldu.

ÇALKAVUR BİLGİ VERDİ
İl Meclis toplantısına katılıp meclis üyelerine sunum yapan İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, ilimizde işlenen suç oranları ve emniyet güçleriş tarafından yapılana çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çalkavur, “Kerpe-Kefken dahil olmak üzere her yer MOBESE faaliyetine geçecektir. MOBESE’nin son ayak ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacaktır” dedi.

MOBESE İHALESİ
MOBESE ihalesi hakkında bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Burhan Eres, “MOBESE’nin kalan ayakları için iki defa ihaleye çıkılmıştır. Ancak sadece yaklaşık maliyet üzerine teklif gelmektedir. Ayakları genişlettik. Yaklaşık maliyetin 2 Milyon TL üzerinde fiyat veriliyor. Şimdi yeni bir çalışma yapıyoruz. Kısa zamanda ihalesi tekrar yapılacaktır” dedi.

‘TAŞITLARIMIZ EKONOMİK ÖMÜRLERİNİ TÜKETMEKTEDİR’
Çalkavur şu bilgileri payaştı:“Sümer Polis Merkezi hizmete geçmiştir. 40 bin TL teknolojik hizmette kullandı. Hizmet araçları için 600 bin TL kullanıldı. 16 tanesi hizmete girmiştir. Polis evi için 27 dönüm arazi Yeniköy’de ayrıldı. Buraya aynı zamanda Öğretmen Evi yapılacaktır. Jandarma alanlarının bizlere devredilmesi ile hizmet alanımız genişlemiştir. Araçlarımız 24 saat çalışmaktadırlar. Bununla birlikte taşıtlarımız ekonomik ömürlerini tüketmektedir. Gölcük Merkez Polis Merkezi için yeni yerine taşınmıştır. Polis merkezi yapılacaktır” dedi.

‘143 PERSONELİMİZİ DAHA TRAFİK ŞUBEYE EKLEDİK’
Meclis üyeleri tarafından sorulan sorulara cevap veren İl Emniyet Müdürü Çalkavur, “Gebze-İzmit arasındaki trafik yolu konusunda, otobandaki çalışmalar bizleri etkiliyor. Geceleri şeritler teke düşüyor. Otobanda olan küçük kazaya en kısa sürede müdahale etseniz dahi uzun kuyruklar oluşuyor. Burada alternatif yollara trafiği yönlendiriyoruz. Bu sene 143 personel daha aramıza katılmaktadır. Önümüzdeki hafta göreve başlayacaklar. Bu arkadaşlarımız trafik, asayiş ve önleyici hizmetlerde değerlendirilecek. Gebze ve İzmit İlçesi’sinde yaşana trafik yoğunluğuna önemli adımlar atılacaktır” dedi.

‘BEN 40 PERSONELLE 13 EKİP OLUŞTURUYORUM’
“Mobil Karakol projemiz yok. Biz sokaktaki ekip sayımızı ve araç sayımızı arttırıyoruz” diyen Çalkavur, “Halkımız karakol istiyor. Karakol yapmak kolay değil. Karakol için 40 personel istihdam etmek gerek. Ben ise 40 personelle 13 ekip oluşturuyorum. Bu sayede daha çok alan taranmış oluyor. 40 kişilik karakolda ise 12-13 kişiyle hizmet verilebiliyor” dedi.

7 AYDA 495 KİŞİ UYUŞTURUCU SATMAK VE TEMİN ETMEK SUÇUNDAN TUTUKLANDI
Uyuşturucuyla mücadele konusunda ilimizin örnek il durumunda olduğunu ve sokak satıcılarına yapılan operasyonların kapsamının genişletildiği bilgisini veren Çalkavur, İlimizde 1 Mayıs tarihinden itibaren uyuşturucudan tutuklananların sayısının 495 kişi olduğunu vurguladı. “Uyuşturucu satışı konusunda yaptığımız operasyonlarada yüzde 90-95 seviyesinde başarı kaydedildi” diyen Çalkavur, “Dışarıdan gelen kişiler yavaş yavaş artık burada bir şey yapamayacaklarını gördü” dedi.

İL GENELİNDE BİN 896 KİŞİ TUTUKLANDI
“1 Mayıs itibariyle suç işlediği kanıtlanan bin 896 kişi tutuklandı” diyen Çalkavur, son olarak, “ İzmit, Derince, Darıca ve Dilovası’nda ilçe emniyet müdürlüğümüz yok. Gölcük İlçesi’nde yaşanan trafik sıkışıklığı konusunda gereken düzenleme yapılacaktır. Personel sayısı 6 bin 500 dolayında olmuştur” diye ekledi.

17 Kasım 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR