Cezaevi boşaltılıyor

1955 yılında yapılan ve bugün D-100 Karayolu kenarında Kuruçeşme Mahallesi’nin tam ortasında yer alan Kocaeli C Tipi Cezaevi’nin kaldırılması ile ilg...

1955 yılında yapılan ve bugün D-100 Karayolu kenarında Kuruçeşme Mahallesi’nin tam ortasında yer alan Kocaeli C Tipi Cezaevi’nin kaldırılması ile ilgili ilk önemli adım atıldı. Daha önce yıkılacağı kararlaştırılan, ancak bu karar mahkumların gönderileceği cezaevi bulunamadığı için boşaltılamayan cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin nakledilmesine başlandı.

 

İSYAN ÇIKMIŞTI!

Buna göre söz konusu cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlüler, Düzce ve Kandıra T Tipi Cezaevi'ne gönderiliyor. Kocaeli C Tipi Cezaevi'nde, son olarak geçtiğimiz ay bir isyan olayı yaşanmış, cezaevi şartlarının iyileştirilmesini isteyen mahkumlar koğuşlardaki yatak ve eşyaları ateşe verdikten sonra cezaevinin çatısına çıkarak kötü koşullara tepki göstermişti.

 

SEVKLER SÜRÜYOR

Cezaevindeki 700 tutuklu ve hükümlünün sevklerinin devam ettiği de edinilen bilgiler arasında. Buna göre Burada kalan 450 mahkumun Düzce T Tipi Cezaevi'ne, kalan 250 mahkumun ise Kandıra T Tipi Cezaevi'ne sevk edilecekleri öğrenildi. Sevklerin bitiminin ardından bina yıkılacak.

20 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR