Sağlık-Sen’de Örs adaylığı açıkladı

      Geçtiğimiz yıl aralarında Sağlık-Sen Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş’in de içinde yer aldığı 5 sendika yöneticisi istifa etmiş, yerine Genel Merke...

BÜYÜT

 

 

 

Geçtiğimiz yıl aralarında Sağlık-Sen Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş’in de içinde yer aldığı 5 sendika yöneticisi istifa etmiş, yerine Genel Merkez tarafından Kerem Özgüler başkanlığında yeni bir yönetim atanmıştı. Atama ile göreve gelen yönetimi kabul etmeyen delegeler ise mahkemeye itirazda bulunmuş ve konu kayyuma devredilmişti. Mahkemenin belirlediği süre içerisinde kongreye gidilmemesi üzerinde Sağlık-Sen delegeleri 8 Mart Cumartesi günü olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. Olağanüstü kongre öncesinde geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan Savaş Yavuz’un ardından sendika delegelerinden Mustafa Örs de başkan adayı olduğunu açıkladı.

“HER ZORLUĞU AŞACAĞIZ”

Sağlık-Sen Kocaeli Şube binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan başkan adayı Mustafa Örs, “Kurucumuz Mehmet Akif İnan’ın çizgisinde olduğu gibi ‘Her eylem yeniden diriltir beni’ diyerek, çalışanların hak ve menfaatleri için hiçbir mücadeleden kaçmayan yeni bir yönetim kadrosu ile yola çıkıyoruz. Bizler tarih boyunca olduğu gibi bugün de, gücünü değişik mevki ve makamlardan değil, üyelerimizden alarak her zorluğu birlikteliğimiz ve inancımızla aşacağımızı düşünüyoruz. Verdiğimiz bu mücadelede sendikamızdan desteklerini esirgemeyen tüm katılımcılara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

123 DELEGE OY KULLANACAK

Sağlık Sen Olağanüstü Kongresi 8 Mart Cumartesi günü saat 13.00’da başlayacak ve 17.00’a kadar devam edecek. 3 bin 200 üyesi bulunan Sağlık Sen Kocaeli Şubesi’nin kongresinde 123 delege oy kullanacak. Kongrede Savaş Yavuz ve Mustafa Örs’ün yanı sıra atama ile göreve gelen şube başkanı Kerem Özgüler’in de aday olması bekleniyor. Kongrede 7 yönetim kurulu üyesi, 5 denetim kurulu üyesi ve 5 disiplin kurulu üyesi ile yedek üyeler seçilecek. 

02 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR