Kimse Yok mu Kocaeli Şubesi’nden 300 öğrenciye kırtasiye yardımı

Dernek şubesinden yapılan yazılı açıklamaya göre her yıl eğitim-öğretim dönemi başlangıcında ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye, okul araç ve gere...

BÜYÜT

Dernek şubesinden yapılan yazılı açıklamaya göre her yıl eğitim-öğretim dönemi başlangıcında ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye, okul araç ve gereçlerini karşılayan Kimse Yok Mu Derneği Kocaeli Şubesi, okulların açılmasıyla birlikte eksiklerini tespit ettiği yoksul öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.


Kimse Yok Mu Derneği Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Topçu, “Derneğimize kayıtlı olan ihtiyaç sahibi ailelere yıl içinde giyim, gıda, temizlik ve diğer yardımlar konusunda yardımcı oluyoruz. 2015-2016 eğitim ve öğretim dönemine girerken çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılayabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm evlatlarımızın başarılı bir eğitim dönemi geçirmelerini diliyorum” dedi. Aileleriyle birlikte yardımları almak için gelen çocukların, kendilerine hediye edilen kırtasiye malzemelerini gördüklerindeki sevinçleri görülmeye değerdi.

Kimse Yok Mu Derneği, maddi imkânsızlıklar yüzünden öğrenimine devam edemeyen öğrenciler için sağladığı imkânlarla binlerce çocuğun geleceğine ışık tutuyor. Yoksullukla mücadelede eğitim ve öğretime büyük önem veren Kimse Yok Mu, içinde bulunduğumuz 2015-2016 eğitim-öğrenim döneminde yeni bir projeyle daha ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.
Kocaeli Şubesi Dernek binasına randevu sistemi ile davet edilen kayıtlı aileler, çocukları için çanta, defter, kıyafet ve kırtasiye malzemeleri temin edildi. Çocukları okula başlayan aileler yapılan kırtasiye yardımı ile büyük bir yükten kurtulduklarını ve çocuklarının sevinçle okula gittikleri söylediler. Her sene bu yardımı dört gözle beklediklerini de belirtiler.

07 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR