Kurtaş: Seçilme yaşı 21&'e inecek

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Dr. Ömer Kurtaş, GKD’yi ziyaretinde seçilme yaşının 21’e indirileceğini söyledi.CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Dr. Ömer...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Dr. Ömer Kurtaş, GKD’yi ziyaretinde seçilme yaşının 21’e indirileceğini söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Dr. Ömer Kurtaş, KOÜ Öğrenci Şenliği çerçevesinde KOÜ öğrencileri tarafından düzenlenen “Ömer Kurtaş Hocamız bizi dinliyor” adlı etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide YÖK, ulaşım, barınma, harç ve diğer sorunlar ele alındı. Kurtaş öğrencilere YÖK’ü ve harçları kaldırma sözünü CHP olarak verdiklerini hatırlattı.

SOSYAL POLİTİKA
Öğrencilerden alınan harçların bütçenin binde biri olduğunu söyleyen Kurtaş, CHP iktidarında bu katkının CHP’nin sosyal politikaları kapsamında sağlanacağını belirtti. Öğrencilerin askerlik hizmetlerinin okul okurken yerine getirebileceğini ve hızla genç işgücünün ekonomiye katkı sağlayacak şekilde istihdam edileceğini dile getiren Kurtaş, öncelikle atanamayan öğretmenlerin atanacağını, CHP iktidarında böyle bir sorun yaşanmayacağını, eğitim ve istihdamın birlikte planlanacağını anlattı.

GKD’YE ZİYARET
Kocaeli CHP Milletvekili adayı Dr.Ömer Kurtaş, Körfez Esentepe seçim Bürosu açılış töreninin ardından Genç Kocaelililer Derneği’ni (GKD) ziyaret etti. Dernek Başkanı Cüneyt Bakıroğlu ve yöneticilerce karşılanan Kurtaş, derneğin çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. Kurtaş, seçilme yaşını 21’e indireceklerini söyledi.

GENÇLER DESTEKLENECEK
Kurtaş, daha sonra İzmit Genç İşadamları Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Dernek Başkanı Nurhayat Güldüren, derneğin kurucu üyeleri ile yönetim kurulu üyeleri bulundu. Kurtaş görüşmede genç girişimcilerin ülkenin üretimine katkı sağlamasını önemsediklerini, CHP’nin genç girişimcileri destekleyeceğini, Türkiye için %7’lik bir büyüme hedeflerinin olduğunu, yılda 800.00 kişiye iş olanağı sağlanacağını, bu hedefin genç girişimcileri temel alan strateji ve desteklerle sağlanacağı sözünü verdi.

23 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR