Bağımsız adaydan Baro’ya serzeniş

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun desteklediği Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Emrullah Bingül, Gölcük’te yaşanan olaylarla ilgili Baro’ya ser...

BÜYÜT

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun desteklediği Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Emrullah Bingül, Gölcük’te yaşanan olaylarla ilgili Baro’ya serzenişte bulundu.

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun desteklediği Kocaeli Bağımsız milletvekili adayı Emrullah Bingül ve blok bileşenlerinden BDP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Alçınkaya ile EMEP Kocaeli İl Başkanı Güner Kizir, BARO Başkanı Av. Tamer Solakoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Baro üyesi Av. Kadir Küçükbayrak da hazır bulundu. Bağımsız aday Emrullah Bingül ziyarette Gölcük’teki olaylara değinerek, “Gölcük’te belli odaklarca planlanmış bir olay meydana geldi. Yaşanan olayda arkadaşlarımız ve bizler linçten kurtulduk. Bu süreçte Kocaeli’deki kurumların görev alması gerekir. Bizde de eksiklik var ki kendimizi kamuoyuna anlatamadık. Mağdur olan bizleriz fakat hedef gösterilenler de yine bizler olduk. Bu konuda da Baro’nun duruşu en azından kamuoyunu rahatlatır. Bu çerçevede duyarlılık ve hassasiyet bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“GÖLCÜKLÜ OLARAK ÜZÜLDÜM”
Bingül’ün açıklamalarının ardından konuşan Av. Tamer Solakoğlu ise “Gölcüklü olarak yaşananlar beni özellikle üzdü. Seçim bir yarıştır, seçim ilkeleriyle, dostça sürdürülmelidir. Bizimde kulağımıza gelen olayların manipülasyon olduğu yönündedir. Son 5-6 yıldır toplumda bir linç kültürü oluştu. Eğer denildiği gibi Gölcük’te yaşanan olaylarda zaaflar varsa bağımsız yargı olaya müdahale etmeli, toplum etmemeli. Silivri davaları da KCK davaları da aynı derecede ve adil bir şekilde gerçekleşmeli. Bizce Özel Yetkili Mahkemelerin de kaldırılması gerekir, bağımsız mahkemelerde yargılamaların sürmesi gerekir” ifadelerinde bulundu.

13 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR