Bayan doktora küfreden AKP’li ilçe başkanına büyük tepki!

AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder geçtiğimiz günlerde sinir krizi geçiren oğlunu Kandıra Devlet Hastanesi’ne kaldırmış, burada nöbetçi bayan dokto...

AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder geçtiğimiz günlerde sinir krizi geçiren oğlunu Kandıra Devlet Hastanesi’ne kaldırmış, burada nöbetçi bayan doktor Segâh Nur Tozoğlu ile tartışmıştı. İlçe başkanının nöbetçi hekimi dövmeye kalkarak bayan hekime küfrettiği öne sürüldü. Bunun üzerine Tabipler Odası, Kandıra Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapmak istedi. Ancak AKP’li bir gurup, hekimleri taciz ederek açıklama yapmalarını engellemeye çalıştı.


SEÇİM ŞARKILARI ÇALDILAR

Kocaeli Tabip Odası Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta, merkez konsey üyesi Nilay Etiler, yönetim kurulu üyeleri Ceren Akdeniz ve Fatih Çağlar’ın da katıldığı basın açıklaması gergin bir ortamda başladı. Hastane önüne AKP’nin seçim araçları getirildi. Açıklama okunduğu esnada seçim araçlarından son ses seçim şarkıları çalmaya başladı.

 

ARBEDE YAŞANDI

Tabip Odası üyeleri ve hastanede tedavi gören hastalar gürültüden oldukça rahatsız oldu. Basın açıklamasının yapılması güçleştirilirken AKP taraftarı bir grup sözlü tacizde de bulundu. Zaman zaman gergin anların yaşandığı açıklama esasında arbede yaşandı. Hastane karşısına ve Kandıra’nın farklı alanlarına asılan ‘Tabipler Birliği defol’, ‘Buraya hangi yüzle geldin vatan hainlerini destekleyen İslam düşmanı STK’ yazılı afişler de dikkatlerden kaçmadı.

 

gru1.jpg

 

AKP ÜYELERİNDEN SÖZLÜ SATAŞMA

Burhan Çağlar Usta konuşmaya başladığı sırada AKP üyeleri tarafından protesto düzenledi ve ilçe başkanına destekte bulundular. AKP üyeleri Usta’ya şu sözlerle tepkide bulundu: “Doğuda öldürülen insanlara, askerlerimize neden sahip çıkmadınız, buraya hangi yüzle geldiniz.’’ AKP’liler basın açıklamasına katılan CHP’li üyelere de Türk bayrağı vererek, “Türk bayrağını neden taşımak istemiyorsunuz” diye sordu.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Bunun üzerine CHP Kandıra İlçe Kadın Kolları Başkanı Mualla Evin, “Türk bayrağı ve sevgisini elinizde değil yüreğinizde gezdireceksiniz’’ diyerek AKP üyelerine karşı tepkisini dile getirdi. Güç bela sonuçlanan basın açıklamasının ardından Tabipler odası, asılan pankart ve açıklama sırasında yapılan tacizle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

 

kaa.jpg

 

“FİZİKİ SALDIRI SON ANDA ÖNLENDİ”

Burhan Çağlar Usta basın açıklamasında, “Kandıra Devlet Hastanesi’nde hekime yönelik saldırı gerçekleşmiştir. Acil servise sinir krizi tablosuyla getirilen genç bir hastayı bilimsel ve etik kurallar gereği yalnız değerlendirmek isteyen meslektaşımız ortamın boşaltılmasını, yakınlarının dışarı çıkarılmasını talep etmiştir. Bu arada hasta yakınlarından birisi hekimin talebine saygısızca itiraz etmiş, ayrıca hakaret dolu sözler sarf ederek meslektaşımızın üzerine yürümüş, 3-4 kişinin araya girmesi ve bu şahsı zapt etmesi ile olası fiziki bir yaralanmanın son anda önüne geçilmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

“SALDIRGANIN KİM OLDUĞUNU ÖĞRENDİK”

Saldırganın kim olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz ve ne yazık ki hiç şaşırmadık diyen Usta, “Saldırgan hem hekim kimliğine, hem de kadın kimliğine yönelik kendince alçaltıcı ifadeler kullanmıştır. Hekimliğe ve kadına saldırmanın asıl alçaklık olduğunu ifade etmeye bile gerek yok. Evet, saldırgan herhangi birisi değil. Topluma örnek olması gereken, yaşadığı ilçede kanaat önderi olması beklenen, tutum ve davranışlarının kendisinden başka birçok insanı etkileme ihtimali olan birisi. Yunus Önder hakkında adli ve hukuki girişimleri yaptık, yapacağız” dedi.

dok.jpg

15 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

illede İMAN.. - O kadar askerimiz polisimiz şehit oldugunda neden grev yapmadınız ey TBB .. ????

Yanıtla . 0Beğen 15 Ekim 16:04
02

çıçıv - hakıllı ol önder yunus

Yanıtla . 0Beğen 15 Ekim 16:04
01

Engin fakir - Sizler aldığınız maaşın hakkını verin Birde hastalara insanca muamele yapın şiddet hemen biter

Yanıtla . 0Beğen 15 Ekim 16:04
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR