Bakan Işık: Bilişim Vadisi, 2016 yılının sonunda tamamlanacak

Kocaeli'nin Gebze İlçesi Muhallim Köy'de yapım çalışmaları devam eden Bilişim Vadisi'ne gelen Bakan Işık'a burada Bilişim Vadisi Proje Müdürü Selçuk...

Kocaeli'nin Gebze İlçesi Muhallim Köy'de yapım çalışmaları devam eden Bilişim Vadisi'ne gelen Bakan Işık'a burada Bilişim Vadisi Proje Müdürü Selçuk Küçük tarafından kısa bir brifing verildi. Küçük çalışmaların bütün hızıyla devam ettiği Ramazan ayı nedeniyle çalışan işçilerin tamamının oruç tutmaları nedeniyle Ramazan boyunca çalışmaların 22.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında gerçekleştiğini söyledi.

 

"BİLİŞİM VADİSİ HIZLA İLERLİYOR"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilişim Vadisi'nin Türkiye'nin ve bölgenin en önemli projelerinden biri olduğunu söyleyerek, "Türkiye'nin ve bölgemizin en önemli projelerinden olan, Türkiye'nin özellikle bilgi ve teknolojileri alanında Dünya'da ben de varım demesi için çok fazla önem verdiğimiz bir proje olan Bilişim Vadisi projesi büyük bir hızla ilerliyor. Artık alt yapı çalışmaları son noktaya geldi. Önümüzdeki 3 ay içerisinde alt yapı çalışmasının 1. ve 2. etabını bitirmeyi hedefliyoruz. Binaların inşaatına da başladık. O da inşallah en kısa sürede tamamlanacak ve net arzumuz 2016'nın sonuna doğru Bilişim Vadisi'nde hayatın resmen başlaması. Bunu başardığımız zaman da 2., 3., ve 4. etabı da tamamlayacağız. Burası sadece Türkiye'nin değil gönül coğrafyamızın yani Balkanların, Kafkasların, Orta doğunun ve Kuzey Afrika’nın en önemli bilişim merkezi haline gelecektir. Şu anda her şey programa uygun yürüyor."

 

"BİLİŞİM ALALINDA UZMANLAŞMALARINI SAĞLAYACAĞIZ"

Bilişim uzmanı ihtiyacının karşılanması için proje başlattık diyen Bakan Işık, "Türkiye'nin her yerinde, özellikle büyükşehirlerde bu projenin hayata geçmesi için de önümüzdeki süreçte yoğun bir gayret göstereceğiz. Bu projenin özellikle Kocaeli ayağını Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR'u birlikte çalıştıracağız. Kocaeli'de üniversite mezunu olup işsiz gençlerimizden bilişime yatkın olan gençlerimize çağrı yapıp onların bilişim alanında uzmanlaşması için ve bu eğitimin sonunda da uluslararası geçerli bir sertifika alması için çalışmamızı Eylül ayında başlatmış olacağız."

 

"İSABETLİ BİR TERCİH OLMUŞ"

Bir gazetecinin, "Meclis Başkanı aday olan İsmet Yılmaz'ı nasıl buluyorsunuz?" sorusu üzerine Bakan Işık, "İsmet Yılmaz bey, Milli Savunma Bakanımız belirlenmiş. Hayırlı olsun. İsmet bey gerek birikimi itibariyle gerekse uzlaşmacı kimliği itibariyle gerçekten çok önemli ve isabetli bir tercih. Bir bakan arkadaşımızın meclis başkanlığına aday olmuş olması da bizi ayrıca mutlu etti. Ben kendisine bilgi ve başarılar diliyorum. Tüm ümidimiz İsmet Yılmaz beyin meclis başkanı olarak seçilmesi" dedi.

28 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR