Öğrencilere suyun önemi anlatıldı

Özel Erkul Bahar İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrenci ve öğretmenleri İSU’yu ziyaret ettiÖzel Erkul Bahar İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrenci ve öğre...

BÜYÜT

Özel Erkul Bahar İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrenci ve öğretmenleri İSU’yu ziyaret etti

Özel Erkul Bahar İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrenci ve öğretmenleri Sena Saç ve Nigar Çoban gözetiminde İSU‘yu ziyaret ederek suyun tasarrufu ve önemi hakkında bilgilendirildi. Misafirlere İSU Genel Müdürlüğü Arıtmalar Daire Başkanlığına bağlı Çevre Mühendisi Ömür Yavuz tarafından sunum yapıldı.
“SU OLMAZSA HAYAT OLMAZ”
Çevre Mühendisi Ömür Yavuz, “Su insan için çok önemli bir hayat kaynağıdır. Su olmazsa hayat da olmaz. Bu yüzden suyu tasarruflu kullanalım. Su evimizdeki, okulunuzdaki musluğa gelene kadar çeşitli evrelerden geçiyor. Bu evrelerden en önemlisi suyu arıtma tesislerimizde arıtılarak bizlere ulaşmasıdır” dedi.

“ALTINDAN DAHA DEĞERLİ OLACAK”
Eğer suyu iyi kullanırsak, tasarruf edersek gelecek nesillere daha temiz bir çevre, temiz ve bol su miras bırakılacağını söyleyen Yavuz, “Bu miras gelecek yıllarda altından daha değerli olacaktır. Onun içine tüm yakın çevrenizle burada gördüğünüz, aldığınız bilgileri paylaşın” dedi. Daha sonra Scada servisini gezen öğrencilere, suyun kontrolü ve arıtması ile ilgili bilgiler verildi.

23 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR