Köylü kadınlar fırın istiyor

        Kandıra Kıncılı Köyü Gemicipınarı Mahallesi, geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi’nin köy ana yolu ile cadde ve sokaklara döşediği sıcak asfal...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kandıra Kıncılı Köyü Gemicipınarı Mahallesi, geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi’nin köy ana yolu ile cadde ve sokaklara döşediği sıcak asfalt nedeniyle ilk kez sorunsuz bir yola kavuştu. Mahalle halkı şimdi de belediyeden köylerinde kalan küçük eksiklerin giderilmesini istiyor.

 

KADINLAR FIRIN İSTİYOR

Mahalle sakinlerinden 71 yaşındaki Ümmügül Kılıç, köyünde ilk kez Büyükşehir Belediyesi sayesinde asfalt gördüğünü belirtti. Bundan dolayı Büyükşehir ve Kandıra belediyelerine teşekkür eden Ümmügül Kılıç, son olarak Büyükşehir’den köyüne yeni bir fırın yapmasını talep ediyor.

 

LAMBALAR YAPILSIN

Mahalle sakinlerinden Hayriye Kılıç ise, köylerinde sokak lambalarının yanmamasından dolayı dert yanıyor. Kerpe yol ayrımından Gemicipınarı Mahallesi’ne kadar aydınlatma lambalarının yapılmasını ve bozuk olan mevcut lambaların ise onarılmasını istiyor.

 

MÜTEAHHİT FİRMA

DENETLENMELİ

Cafer Kılıç ise Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetleri yerinde bulsa da köy yoluna asfalt yapan müteahhit firmayı eleştirdi. Köy yoluna sıcak asfalt döken firmanın usulen çalıştığını, bazı yerlerde asfaltın ince, bazı yerlerde ise kalın döşendiğini, birçok noktada ise silindirle sıkıştırmanın yapılmadığını iddia etti. Bundan dolayı Büyükşehir Belediyesi’nden müteahhit firmanın yaptığı işi denetlemesini istedi.

01 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR