Coşkun: Yerel yönetimler istihdamı artıracak projeler üretmeli

SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, yaptığı basın açıklamasında gündemi ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın 2 yıllık icraat programını d...

SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, yaptığı basın açıklamasında gündemi ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın 2 yıllık icraat programını değerlendirdi. Coşkun, “İsmail Baran’ın 2 yıllık icraatlarının sunumunun yapıldığını toplantıyı ilçe yönetimimizle beraber takip ettik. Körfez önü deniz,  arkası dağ, içinden iki uluslararası yol geçen dar bir ilçe. Bununla beraber birçok sanayi tesisi ilçemizde yer alıyor. Dolayısı ile bu ilçenin geleceği Kuzey’de.  İlimtepe bölgesinde. Körfez Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin İlimtepe’de vaat ettikleri  projeleri hayata geçirmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

KAPALI PAZAR ALANININ YERİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Başkan Coşkun, “Eğer bu bölgeye ciddi yatımlar yapılırsa, ilçe Kuzey’e doğru taşınabilir. Ayrıca, Mimar Sinan Mahallesi’nde yapılması düşünülen kapalı pazar alanı yerinin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu mahalle yoğun insan ve araç trafiği olan bir mahalle. Yakında DP World limanı tam kapasite çalışmaya başlayacak. Yer seçiminin çok dikkatli yapılması gerekiyor. Üniversite projesi ile alakalı bizim görüşümüz, önce altyapısının hazırlanması gerektiği yönünde. 4 bin 500 öğrenci kapasitesi olacağı söyleniyor, tabi ki bu öğrencilerin ulaşım, barınma ihtiyaçları düşünülmeli’’ dedi.

 

“STK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR”

Sözlerini sürdüren Coşkun, “Yerel yönetimlerin istihdamı artıracak projeler üretmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bütün insanımızı üretim faaliyetlerinin içine çekmeliyiz, burası bir sanayi bölgesi. İlimiz ve ilçemizdeki ilgili kurumlarla beraber hareket edip bu konuda çalışmalar yapılmalı’’ şeklinde konuştu. Coşkun, Saadet Partisi olarak ilçedeki mülki amirler ve sırasıyla da STK’lara yönelik ziyaretlerinin devam ettiğini,  bu sayede de Körfez’le alakalı düşüncelerini, ilçe için yapılan ve yapılması gereken çalışmaları paylaştıklarını söyledi.

08 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR