Seymen Kolejinde “ ölçme değerlendirme ” semineri

Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumlarında hizmet içi seminerlerin ilki yapıldı. Saat 13:00/19:00 arası yapılan çalıştayda “Öz Değerlendirme”,  “Süreç Yön...

BÜYÜT

Özel Seymen Darıca Eğitim Kurumlarında hizmet içi seminerlerin ilki yapıldı. Saat 13:00/19:00 arası yapılan çalıştayda “Öz Değerlendirme”,  “Süreç Yönetimi”, “Ölçme Değerlendirme”, “Sınav Soru İçerikleri ve Özellikleri” konuları ele alındı. Seminere Ölçme Değerlendirme uzmanı Şeniz Kasap, Genel Müdür Murat Kaya, Lise Müdürü H.Yakup Gürcihan, İlköğretim Müdürü Rahim Gül ve öğretmenler katıldı.
Ölçme Değerlendirme uzmanı Seniz Kasap yaptığı konuşmada  Ölçme Değerlendirme sistemi günümüzde giderek daha da önem kazanmaktadır. Davranışçı öğretim programı süreçlerini ölçme değerlendirme ile tüm aşamalarında daha da nitelikli hale getirmekteyiz. Soru sistemleri, soru öbekleri, soru kökleri ve içerikleri soru hazırlanırken özenle dikkat edilmesi kısımlardır. Objektif ölçme değerlendirme için, soru düzenekleri çok önemlidir.” Dedi.
Karşılıklı görüş alışveriş içinde geçen seminerde uygulamalı etkinlikler yapıldıktan sonra konuşan Genel Müdür Murat Kaya Kurumsal gelişimimiz için hizmet içi eğitimi önemsiyoruz. Ele aldığımız konularda öz değerlendirmemizi yapıp, çözüm önermelerimizde ortak akılda buluşup daha nitelikli, daha kaliteli sonuçlara ulaşma çabası içindeyiz.Bugün ki etkinlikte değerli çalışmalarını bizimle paylaşan değerli eğitimci uzman Şeniz  Kasap’a teşekkür ederim” diye konuştu.
Çok sayıda Öğretmen  ve idarecinin de  görüşlerini belirttiği toplantı sonrası katılımcılar dilek ve temennilerini aktardılar. Benzeri etkinliklerin devamı isteği ile program bitiminde Şeniz Kasap’a okul idaresi tarafından plaket takdim edildi.

11 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR