Filinta’da bu hafta sert rüzgârlar esecek!

Geçtiğimiz bölüm Filinta Mustafa ve Bıçak Ali’nin baba dedikleri, kendilerini büyüten ve adalet savaşçısı olmaları yolunda yetiştiren Kadı Gıyaseddin...

BÜYÜT

Geçtiğimiz bölüm Filinta Mustafa ve Bıçak Ali’nin baba dedikleri, kendilerini büyüten ve adalet savaşçısı olmaları yolunda yetiştiren Kadı Gıyaseddin’in (Mehmet Özgür) ölümü yepyeni bir Filinta hikayesinin de başlangıcı olacak.

 

Bundan sonra kahramanımız Filinta Mustafa (Onur Tuna) ve birlikte yol aldığı arkadaşları, Osmanlı sınırlarına girmek isteyen ve gün geçtikçe çoğalan yabancı düşmanlarıyla sadece adaleti sağlamak için savaşmayacaklar. Adaletin vuku bulmadığı durumları, canları pahasına savaşarak, akılları, planları ve stratejileriyle birlikte çözecekler. Çünkü artık sadece Devlet-i Aliyye’nin selahiyetinin yanı sıra canları Kadı Gıyaseddin’in hesabının sorulması da işin içine girmiştir.

 

Dizinin bu haftaki 29. Bölümünde olacaklar:

Kadı Gıyaseddin ve eşi Ayşe'nin (Burcu Çoban) vurulması herkeste şok etkisi yaşatır. Filinta Mustafa büyük bir öfkeyle mel'unların peşine düşer. Tabibe Leyla (Asena Tuğal) tedavinin ardında Ayşe için takdiri Allah’a bırakmıştır.

Kenan Miloş -Yüce Efendi- (Suavi Eren) başına geleceklerden habersiz, Osmanlı'nın en önemli adamlarıyla uğraşmaya devam eder. Bunu yalnız yapmayacaktır. Miloş, Yüce Meclis'in müttefiki olarak hangi ülkeyi seçecektir?

Gıyaseddin  ve Ayşe'nin kalleşçe vurulması ile çocukların kaçırılması olayına Filinta Mustafa'nın tepkisi çok sert olur. Filinta Mustafa kendisinden bir şeyler sakladığını düşündüğü Davut Paşa’yla (Mustafa Avkıran) karşı karşıya gelerek neler yaşayacaktır? Mustafa’nın hedef tahtasında artık neden  Davut Paşa da vardır?

Kenan Miloş, baskından sonra arkalarında şahit bırakılmasına oldukça öfkelenmiştir. Suikastçi Farah’ın (Berrak Tüzünataç) bu işte parmağı var mıdır?

Filinta Mustafa ve Bıçak Ali, Üsküplü'yü (Alican Bayhan) bu bölümde bulacak mıdır?

Filinta Mustafa intikam alabilecek, hedefindeki isimlere ulaşabilecekler midir?

Kenan Miloş, Boris'e ne görev verecektir ki , Yüce Meclis'teki bütün gözler ona çevrilecektir?

Bütün bu sorular ve devamı, 2 Ekim akşamı TRT 1’de 29. Bölümü yayınlanacak olan Osman Kaya’nın yönetmenliğini üstlendiği Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinde…

Başrollerini  Onur Tuna , Berrak Tüzünataç, Serhat Tutumluer, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Mustafa Avkıran , Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Asena Tuğal, Mürşit Ağa Bağ, Yosi Mizrahi, Wilma Elles, Ercan Demirel, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ebubekir Öztürk, Ceyhun Ergin, Emre Canpolat, Alican Bayhan, Engin Yüksel, Selin Deveci, Sencer Serta Çakal, Uğur Yıldıran, Burcu Çoban, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Gurur Çiçekoğlu, Batın Deniz Uçan, Şahin Karakuş, Özgür Onan, Yavuz Sepetçi,  Duru Alkış, Bartuğ Bedirhan Yayla ve Muhammed Kerem Şahin’in paylaştığı, ayrıca dizinin ilk sezonunda ‘Uzun Tüfek’ rolünde konuk oyuncu olarak izlediğimiz ve bu bölümde de tekrar ekranda göreceğimiz Özcan Varaylı’nın yer alacağı, her bölümü sinema kalitesinde çekilen Es Film’in yapımcılığını üstlendiği Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ 29. Bölümüyle 2 Ekim Cuma akşamı ve her Cuma saat 20:00'da TRT 1 ekranlarında…Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR