AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayları Ankara da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde Türkiye genelinde AK Parti’den aday olan 550 milletvekili adayını Ankara...

BÜYÜT

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde Türkiye genelinde AK Parti’den aday olan 550 milletvekili adayını Ankara Arena'da düzenlenen bir etkinlikle kamuoyuna tanıttı. AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen aday tanıtım programına Kocaeli Milletvekili adayları tam kadro katıldı.

KOCAELİ TEŞKİLATI TAM KADRO KATILDI
AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 81 İlin milletvekili adaylarını tanıttığı Aday tanıtım programına Kocaeli AK Parti İl Teşkilatı tam kadro katıldı. İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Yönetimi, ilçe başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik kollarının yanı sıra 11 Milletvekili adayı ve yakınları tanıtım programında yerlerini aldı.

KOCAELİ ADAYLARI BAŞBAKAN İLE
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena'daki partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmanın ardından 81 İl’in milletvekilleri adayları ile tek tek fotoğraf çekildi. Alfabetik şehir sıralamasına göre sahneye çıkan adaylarla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Milletvekili adayları Nihat Ergün, Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, Sami Çakır, Müge Olşen, Serkan Seyhan ve Yalçın Coştur ile tek tek tokalaştıktan sonra topluca fotoğraf çekildi.

CHP’YE YÜKLENDİ
Tanıtım toplantısında seçmenlerine ve kurmaylarına seslenen Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bu Ergenekon örgütü nerede? Söylesinler gidip üye olacağım sözlerini hatırlatarak, Ergenekon merkezini bulamayanlar, irtibat bürosunu kendi partilerinin çatısı altında açmaya karar verdiler. Dışarıdan aday bulamadılar, gidip içeriden Silivri'den adaylar buldular dedi.

AK PARTİYİ MİLLET KURMUŞTUR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Bu kadro yeniden büyük Türkiye davasını omuzlamaya azmetmiş bir kadrodur. Daha yola çıkarken şunu söyledik. AK Parti'yi millet kurmuştur. Biz sadece onun tabelasını asıyoruz. Bizim kadrolarımız bizzat milletten teşekkül etmiştir. Bizim kadrolarımız güdümlü, ısmarlama kadrolar değildir. Bizim kadrolarımız çeteleri, mafyayı, hukuk dışı suç örgütleriyle yol arkadaşlığı yapan, milletle gönül birliği yapan, kader birliği yapan bir kadrodur“ dedi.

SİLİVRİ'DEN ADAY BULDULAR
Önce çetelerin avukatı olduklarını söylediler. Ardından çetelerin operasyonuyla birbirlerine girdiler. Yetmedi, kürsüye çıktılar. Sayın ana muhalefetin başkanı çıkıp nerede bu Ergenekon örgütü gidip üye olacağım dedi. Silivri'de eğer üye kayıt defterini açtılarsa gider üye olursun. Şimdi Ergenekon’un irtibat ofisini kendi çatıları altıda açmaya karar verdiler. Dışardan aday bulamadılar, içerden silivriden aday buldular.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ
Siz milletin iradesini mi, Silivri'nin iradesini mi temsil ediyorsunuz? Siz milletin iradesini mi yoksa çetelerin, mafyanın, cuntanın iradesini mi temsil ediyorsunuz? Hani siz dokunulmazlığın kaldırılmasını istiyordunuz. 8.5 yıldır bundan başka kullandığınız cümle yoktu. Biraz tutarlı olun... Bir kere de sözünüzün arkasında durun. Alıştık size, bol çark ediyorsunuz. Ne olur bir kere de çark etmeyin. Biz ruhunu çetelere satanlardan olmadık. Aydınlığa tahammül edemeyenler, ışıktan gözü incinenler karanlığa methiyeler düzmeye başladılar. Bir bedel ödeniyor. Şuanda bir fatura ödeniyor. Biz yetkiyi milletten alır, hesabımızı da millete veririz. Tek hesap merciimiz aziz millettir. Gücünü milletten almayanlar ise hesabını başka yerlere öderler. Bundan sonrada çeteler hakkında çalışmayı sürdüreceğiz. Mafyanın, çetelerin yeniden üreme şansı bulamayacağı gibi aynen İtalya'da olduğu gibi temiz eller operasyonuna da ihtiyaç kalmayacak.

BİZİM DERDİMİZ TÜRKİYE SEVDAMIZ
Hiç kimse, hiçbir etnik grup 550 kişilik vekil listesinde dışlanmamıştır. AK Parti'nin bazı bölgelerde iddiasını kaybettiğini söyleyenler çok büyük bir yanılgı, çok büyük cehli siyaset içindedir. Bunu söyleyenler adaylarımızı tanımadıkları kadar, AK Parti'nin çözüm için ortaya koyduğu kararlılığı da görmüyorlar. Bunu söyleyenler değişimden, dönüşümden çekiniyorlar. AK Parti hiçbir bölgeden çekilmiyor. Bir Azeri atasözü der ki, dertsizler yeryüzüne yüktür. Bizim derdimiz var. Bizi, dert bu yollara düşürdü. Bizim derdimiz Türkiye sevdamız, Türkiye davamız. Siz tanımıyor olabilirsiniz, ismini duymamış olabilirsiniz. Ama bizim listemizdeki 550 kişi donanımlı, bilgili, yüreği millet aşkıyla dolu isimlerdir. Bu isimlerin içinde etnik ayrımcılık yapan bir kişi yok. Bu isimlerin içinde inanç ayrımı yapan bir kişi olamaz. Biz biriz beraberiz, bütünüz.

BAYRAKTAN RAHATSIZ OLANLAR VAR
Her etnik unsur hepsi bizim için saygındır. Hepsinin başımız gözümüz üstünde yeri var. Ayrım yok bizde. Biz de ne Türk milliyetçiliği ne Kürt milliyetçiliği var. Ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım demekten kaçınmayacaksın. Bu ay yıldızlı bayrakta kimi inciten bir şey var. Bu bayrağın rengi niçin birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız etmemesi lazım. Bu bayrağın rengi tüm şehitlerimizin kanıdır. Bağımlı mı, köle mi olacaktık? O bizim bağımsızlığımızın simgesi. Bu ülkenin bu vatanın uğruna şehit olanları görmeyecekmiyiz. Her yıldız bir şehittir. Bunu böyle görmek lazım. İşte her şey burada gizli. Bu yüzden tek bayrak ve tek millet... Tek vatan.

TEK DEVLET
Bu devlet bizim. Bu bayrağın altında ikinci bir devlet asla düşünemeyiz. Ama ben hiçbir zaman tek dil demedim. Tek resmi dil ifadesi kullandım. Benim ülkemde herkes anadilini rahatlıkla konuşabilir, bunun önünü de biz açtık. Benim Kürt kardeşim kendi anadilini konuşabilir. Cezaevinde konuşabiliyor muydu? Şimdi konuşabiliyor mu? Konuşuyor. Bizden öncekiler niye bunu yapmadı? Bunların hiçbiri bir tehditle olmamıştır. Bu yılların tecrübesiyle olmuştur. Güneydoğu Anadolu'daki istismar kokan politikaları ancak biz çözebiliriz. Bu ülkede Kürt sorunu yok, Kürt kardeşlerimin sorunları vardır. Onlar da bu oyunu bozacaklar. Diyorlar ki, AK Parti güneydoğuda Kürt orjinli adayları çekti. Kürtlerin meselelerini sorun yapmayanları çekti. Ya bilmiyorlar ya cehalet yapıyor. Biz oradaki meselelere vâkıf arkadaşlarımızı aday yaptık.

YGS İDDİALARI
Şuan CHP, MHP, BDP, YGS üzerinden çok yoğun bir şekilde gençlerimizi istismar etmenin gayreti içindeler. 1.7 milyon gencin geleceğini, umutlarını siyasi malzemeye dönüştürerek rant sağlamanın çirkin gayretleri içindeler. Bu, çok açık söylüyorum ahlaksızlıktır, fırsatçılıktır. Eğer sınavda bir yanlış varsa, yasa dışı kirli ilişkiler varsa bunun karşısında tepki koyacak ilk kişi ben olurum. Bir tek kişinin kayırıldığına dair somut delil var mı? Yok. Ama yüreklerine şüphe düşürülecek, sokağa dökülecek bir genç kitle var. Gençlerimiz rahat olsunlar, gönül rahatlığı içinde ikinci sınava hazırlansınlar. İddiaları fırsatçılığa çevirenleri iyi görsünler. Taksim'de 2 bin kişiyi yürütmek birşey değil. Biz de onların karşısına 5 bin- 10 bin genci koyarız. Ama biz gerilimden yana değiliz. Bırakın kurumlar görevini yapsın.

SEÇİM BİLDİRGESİ
Biz bildirgeyi açıklayınca ana muhalefet çıkıp diyor ki Hamzaçebi, İstanbulla ilgili iki yeni şehir projesini açıklamıştı diyor. İstanbul gibi bir şehrin 4.5 yıl belediye başkanlığı yaptım. İstanbul'un neresinde ne var çok iyi bilirim. Akif Hamzaçebi önce İstanbul'u tanısın. Ama önce genel başkanı tanısın. Genel başkanı İstanbul'dan aday oldu adres gösterdiği Kâğıthane’yi Kağıttepe yaptı.

HAMZAÇEBİ'YE YANIT
Ulaştırma Bakanlığı'nın bütçesiyle ilgili konuşuyor. İstanbul'un doğusu ve batısına iki kent kurulmasından bahsediyor. Biri Sakarya diğeri ise Saroz körfezine kurulsun diyor. Bu projenin bizim projemizle uzaktan yakından alakası yoktur. Bunlar İstanbul'un neresi olduğunu bilmiyor. Bunlar İstanbul'a Fransız. Ben kentsel dönüşüm anlamında iki şehirden bahsediyoruz. Gelecek çarşamba bunu açıklayacağız. 27 Nisan'da açıklayacağız. Hiç heyecanlanmayın. O çılgın projeyle birlikte açıklayacağız. Bunların bugüne kadar dikili ağacı yok. Kadıköy Belediye Başkanı İstanbul'a ikinci bir kent gerekmez. Gecekonduları yenileyelim diyor. Biz bunların minyatür denemelerini yaptık. İstanbul'un Avrupa yakasında bir Başakşehir kurduk. Şimdi Kayabaşı inşa ediliyor. Aynı şekilde CHP'li bir belediye başkanını belediye başkanı olduğu Ataşehir'i biz kurduk, biz inşa ettik. İzmir Belediye Başkanı çıkıp şikayet etmiş 'bunlar bizim projemizi' çalıyor diye. Sen kendi şehrine sahip çık. Gecekondu sorununu çöz. Daha metroyu bile bitirmeyi başaramadın.

SEÇİM SLOGANI
İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün. Türkiye hazır hedef 2023.

Şimdi MHP'nin genel başkanı bunun patenti bana aittir diyor. Ya sen, 2023'e kadar hedefler koyabiliyor musun? 2023'e kadar hedefler koyabiliyordun da bu millet sana 5 yıllığına iktidar verdi. Sen 3.5 yılda kaçıp gittin. Sen 2023 hesabını nasıl yapacaksın. Böyle bir kapasite bunlarda yok. Bunlar 10 yıllardır bu ülkenin siyasetinde varsın. Ey CHP tek başına iktidarda oldun, koalisyonda oldun ne yaptın? Sayın Baykal'ın Enerji Bakanı olduğu dönemi hatırlıyor musunuz? Bakanlıklarda kaloriferler çalışmıyordu. Herkes mantoyla çalışıyordu. İşte CHP'nin iktidarı bu. Bizi 5 cente muhtaç etmişlerdi. Onların iktidarında İstanbul'da küvetler suyla dolduruluyordu.

İKİ OLAYI ANLATTI
Tarih 11 Nisan 2010. İzmir'in Kirazlı ilçesinde 73 yaşındaki bir çoban. Mehmet Kurt. Dağ başında kalp krizi geçiriyor. Bir ambulans helikopter Mehmet amcayı hastaneye yetiştiyor. İkinci olay, Diyarbakır'da yaşanıyor. Güneydoğu'da kış boyu yolları kapalı kalan köyler var. Böyle bir köyde 40 yaşlarında bir vatandaşımız sabah namazı sonrası evine dönerken kalp krizi geçiriyor. Köy muhtarı 112'yi arıyor ve ambulans helikopter iniyor. Köye tarihinde ilk kez bir helikopter iniyor. Hasta kardeşim o anı herhâlde öldüm de ucuyorum diye düşündüm. O sırada kalbimdeki ağrı arttı ve sonrasını hatırlamıyorum diyor. Hastanın kalbi helikopterde duruyor. Ama hiç hasar görmeden müdahale ediyor. Ve iyileştikten sonra köydeki 1500 kişi uçmak nasıl diye soruyor. Ben gökyüzünde yeniden doğdum diyor. İşte AK Parti iktidarı bu.

SEÇİM KAMPANYASI BAYBURT’TAN
Seçim kampanyasını 22 Nisan'da CHP'nin hezimetine uğrayan Bayburt'ta yapacağız. Bayburt Bayburt olalı böyle bir zulüm görmedi” dedi. Konuşmanın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Milletvekili adayları ile toplu fotoğraf çekildi.

18 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR