KOÜ İlahiyat Fakültesi gelecek eğitim dönemine yetişecek

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2015-2016 eğitim dönemine yetiştirilecek olan KOÜ İlahiyat Fakültesi’ni inceledi. Ayhanlar Asfalt A...

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2015-2016 eğitim dönemine yetiştirilecek olan KOÜ İlahiyat Fakültesi’ni inceledi. Ayhanlar Asfalt A.Ş’nin hayırsever sahibi Murat Ayhan’ın üstlendiği İlahiyat Fakültesi inşaatının 7 Eylül’de tamamlanarak hizmete gireceği  belirtildi. 2015-2016 döneminde fakülteye 62 öğrenci başlayacak olup gelecek yıllarda bu sayının katlanarak büyümesi bekleniyor.

 

“ÖNEMLİ ALİMLER YETİŞECEK”

Fakültenin incelenmesi sırasında Karaosmanoğlu’na KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, üniversitenin Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Ayhanlar Asfalt A.Ş sahibi Murat Ayhan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman ve teknik personel eşlik etti. Karaosmanoğlu, “Yeni fakültemiz ülkemize, kentimize ve İslam âlemine hayırlar getirsin. İnanıyorum ki bu fakültemiz sağlam temeller üzerinde yetişmiş önemli âlimler yetiştirecektir” dedi.

 

TOPLAM 4 KAT

Toplam 4 kattan oluşan İlahiyat Fakültesi’nin bodrum katında 112 kişilik derslik, hattat atölyesi, kütüphane, ebru atölyesi, müzik odası, bay-bayan mescidi bulunuyor. Zemin katta 288 kişilik derslik, birinci katta da yine 288 kişilik derslik bulunmasının yanı sıra, ikinci katta 288 kişilik derslik, 4 adet kulüp odası ve 191 kişilik konferans salonu bulunuyor. İlahiyat Fakültesi’nin toplam öğrenci kapasitesi ise 688. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği fakülte binasının bu döneme yetiştirileceği ifade ediliyor.

01 Ağustos 2015 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR