İlyas Şeker’e önemli görev

        AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, dün düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma...

 

 

 

 

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, dün düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Civelek, Soma’yı da unutmadı. 

 

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Tüm Türkiye’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Civelek, “19 Mayıs’ı bu yıl matemle idrak ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Soma’da yaşamını yitiren maden işçilerine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Soma bir ilk yaşandığını söyleyen Civelek, şöyle konuştu: “Devletimiz, olaydan hemen sonra Soma’ya indi. Tarihte ilk kez bir bakan, hem arama kurtarma çalışmalarını yönetti hem de 2 saate bir basına brifing verdi” dedi. Civelek, Soma konusunda ihmali olanların gözünün yaşına bakılmayacağını da sözlerine ekledi.

 

CESETLERİN ÜZERİNDEN

DEVRİMCİLİK OYNADILAR

Soma faciasının ardından yapılan eylemlere değinen Civelek, “Çalışmalar sürerken sokaklarda ortalığı karıştırmaya çalışan insanlar vardı” dedi. Facianın ardından olumsuz durumlarla karşılaşıldığını belirten Civelek, “Cesetlerin üzerinden devrimcilik oynayanları gördük. Kalpleri kömürden daha kara olan insanları gördük. Yaşamlarını yitiren 301 işçiye, AK Parti mitingine katıldıkları için ‘müstahak’ diyen yazarları gördük” dedi. Civelek ayrıca, acıyı siyasete alet etmediğini söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti.

 

ŞEKER, BAŞKAN YARDIMCISI

Yerel yönetimlerde başkan yardımcılarının değiştiğini dile getiren Mahmut Civelek, “İlyas Şeker, Kocaeli’den sorumlu başkan yardımcısı oldu” dedi. Şeker’in görevi, Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’dan devraldığı ve aralarında Kocaeli ve İstanbul’un da bulunduğu 13 vilayetten sorumlu olduğu bildirildi.

BAŞBAKAN SADECE AÇILIŞA KATILACAK

25 Mayıs’ta da İl Danışma Toplantısı’nı yapacağız” dedi. 22 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli’ye geleceğini hatırlatan Mahmut Civelek, “Başbakanımız sadece Ford Otosan’ın programına katılacak” diye konuştu.

19 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR