Yangın tatbikatı gerçeği aratamadı

Kocaeli ve Amsterdam itfaiyecilerin ortaklaşa düzenlediği eğitim ve tatbikatlar gerçeğini aratmadıKocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkan...

BÜYÜT

Kocaeli ve Amsterdam itfaiyecilerin ortaklaşa düzenlediği eğitim ve tatbikatlar gerçeğini aratmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM), Hollanda’nın Amsterdam şehri itfaiyesinin eğitim merkezi ile ortak proje çalışmalarını sürdürüyor. Kısa adı BOCAS (Brandweer Opleiding Centrum Amsterdam/Amstellant Schiphol) olan Amsterdam İtfaiye Eğitim Merkezi eğitmenleri 5 günlük bir program çerçevesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM ile İtfaiye Grup Amirlerine yönelik Olay Yeri Komuta ve Kontrol, Stres Yönetimi konularında eğitim verdi.

GERÇEK GİBİ TATBİKAT
KOBİTEM eğitim alanı tesislerinde yapılan eğitimlerde öncelikle sınıf ortamında BOCAS eğitmenlerince teorik bilgiler aktarıldı. Gerçek olaylar üzerinden senaryo çalışması yapılan teorik bölümde, Grup Amirlerinden söz konusu durumlarda yapılması gerekenler ile ilgili sözlü yönetim sergilemeleri istendi. İtfaiye Eğitim alanında düzenlenen ve gerçeğini aratmayan tatbikatlar, başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

YANGIN EVİ SİMİLATÖRÜ KULLANILDI
Eğitimin uygulamalı bölümleri KOBİTEM eğitmenleri tarafından verildi. Yangın ortamından kazazede kurtarılması ve yangının kontrolü ile ilgili çalışmalar Yangın Evi simülatöründe yapıldı. 3 katlı yangın evi simülatörü içerisine duman makinesi ile yapay duman verildi. Eş zamanlı olarak 2 farklı noktada yangın çıkartıldı.

ORTAK PROJELER
Ortak eğitim projesi ile ilgili İtfaiye Eğitim Merkezi Amiri Bülent Buldu, ortak eğitim çalışmalarının 2 yıldan bu yana sürdüğünü, İtfaiye Eğitim Merkezinde verilen eğitimlerin Avrupa ve Dünya standartlarında verilebilmesi ve sürdürülebilmesi adına Amsterdam İtfaiyesi Eğitim Merkezi BOCAS ile ortak eğitim projelerinin devam ettirilmesinin amaçlandığını belirtti.

11 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR