Muhtarlar ihtiyaç önceliklerini belirledi

Yerel düzeyde katılımcı stratejik yönetimi güçlendirmek amacı ile Türkiye’de 26 yerel yönetimde gerçekleştirilen Stratejik Yerel Yönetim Bilişimi proj...

BÜYÜT

Yerel düzeyde katılımcı stratejik yönetimi güçlendirmek amacı ile Türkiye’de 26 yerel yönetimde gerçekleştirilen Stratejik Yerel Yönetim Bilişimi projesi Kocaeli’de de uygulanıyor. İçişleri Bakanlığı kapsamında yürütülen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de dahil olduğu çalışmada Kocaeli’deki muhtarların hizmet önceliklerinin belirlendiği bir toplantı düzenlendi.

PROJE ANLATILDI
Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Güktekin Görüm, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ile Kocaeli’deki muhtarlar katıldı. Toplantıda ilk olarak projenin detayları ve çıkarılacak faydalar katılımcılara aktarıldı.

KOCAELİ AYAĞI
İlk olarak Kent konseyi ile işbirliği içinde Kocaeli’de çeşitli belediye birimleri ve il müdürlükleriyle sunulan hizmetler hakkında görüş alışverişinin yapıldığı projenin muhtarlar ayağında hizmet gereksinimlerini belirlendi. Muhtarlar kendi mahallelerine ilişkin öncelikleri hizmet başlıklarına göre oluşturulacak sandıklarda oylama usulüyle belirledi. Bu oylamayla, ihtiyaçların ne ölçüde karşılandığının belirlenmesi ve buradan çıkan hizmet önceliklerinin belediyeler ve merkezi yönetim kuruluşlarının hizmet planlamasına katkı sağlaması amaçlandı.

MUHTARLAR ÖNCELİKLERİNİ BELİRLEDİ
Muhtarlar Kentsel Altyapılar, Ortak Kullanım Alanları, Ulaşım, Temizlik ve Çevre Sağlığı, Sosyal Hizmet- Yardım ve Kültürel Hizmetler, Eğitim, Sağlık ile Emniyet alanlarında hizmet önceliklerini belirledi. Hazırlanan sandıklara atılan oylarla en fazla ihtiyaç duyulan bölümler belirlendi. Buna göre katılan mahalle muhtarlarının kendi bölgelerinde en fazla Eğitim daha sonra Kentsel Altyapı ihtiyaçlarının önceliği saptandı.

18 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR